Jarmark staroci i rękodzieła
I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

KLUB MIŁOŚNIKÓW GÓR - NAJCIEKAWSZE TREKKINGI W HIMALAJACH

2016-11-24

W czwartek 8 grudnia 2016 r. o godz. 18.00 - pokaz slajdów i opowieść Katarzyny Kowalskiej i Marka Bytom: NAMASTE NEPAL - NAJCIEKAWSZE TREKKINGI W HIMALAJACH. Bilet na spotkanie to jedyne 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - wstęp wolny!

 

 

Opowiemy wam o magicznym dla nas miejscu na Ziemi. Niewątpliwe jest to Nepal oraz Himalaje. Licząc swoje wszystkie wyjazdy spędziliśmy tam ponad rok czasu. Podczas spotkania zaprezentujemy slajdy z najciekawszych tras trekkingowych, tych popularnych jak i mało znanych. Pokażemy zdjęcia z rejonu szczytów ośmiotysięcznych - Mount Everestu, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongi, Annapurny oraz Dhaulagiri. Na krótką wędrówkę udamy się także w mało znany rejon Ganesh Himal oraz do doliny Langtangu. Ale Nepal to nie tylko wysokie góry i wspaniale widoki. To także cudowni ludzie. 


Na co dzień prowadzimy Klub Podróżników Namaste w Katowicach www.namaste.katowice.pl. Miejsce to powstało z pasji do gór , podróży i dobrego piwa. Tworzymy miejsce spotkań - spotkań z podróżnikami, ciekawymi ludźmi i spotkań po prostu. Odbywają się u nas pokazy slajdów i filmów, spotkania z podróżnikami, czasem koncerty i wystawy. A skąd wzięło się Namaste? Namasté lub Namaskar (pochodzi z Hindi) jest tradycyjnym indyjskim przywitaniem, pozdrowieniem. Dosłownie tłumaczone znaczy „Pokłon tobie”. Wypowiadaniu tego pozdrowienia często towarzyszy andźali - gest półukłonu ze złożonymi rękoma na wysokości serca (uważanego w Indiach za siedzibę boskości w człowieku) i palcami wskazującymi do góry. Będąc w Nepalu bardzo często słyszeliśmy i wypowiadaliśmy Namaste, powszechnie tam używane przywitanie, pozdrowienie. W mieście, w górach, na szlaku i na co dzień, a że Namaste to miejsce, które powstało z pasji do gór i przygody, tak je nazwaliśmy.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij