Jarmark staroci i rękodzieła
I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

Listopadowy Wieczór Sztuk - WOLNE MYŚLI

2016-11-16

W piątek 18 listopada 2016 r. o godz. 18.00 - WSTĘP WOLNY! W programie: widowisko taneczne "Kilka Minut" Formacji Tanecznej BISS, wernisaż wystawy malarstwa Lidii Krettek pt. „Wolne Myśli”, wernisaż jubileuszowej wystawy fotografii Stowarzyszenia Miłośników Fotografii z Sosnowca.

Widowisko taneczne "Kilka Minut" jest połączeniem etiud tanecznych o różnorodnym charakterze. Każda z nich kryje w sobie inną historię i przekaz. Magia tańca, nastrojowa muzyka, gra świateł, spowodują, iż widzowie zobaczą tajemniczy, ciekawy i przyciągający świat sztuki. W ciągu tytułowych Kilku Minut młodzi tancerze Formacji Tanecznej Biss ukazują piękno tańca jazzowego, jego lekkość, płynność, delikatność, a zarazem jego niezależność i gwałtowność bo... w Kilka Minut może wydarzyć się wszystko. Widowisko w reżyserii Roksany Kołodziejczyk. Choreografia: Roksana Kołodziejczyk, Zuzanna Łapka. Występują: Żaneta Marszolik, Julia Kusiak, Zuzanna Łapka, Natalia Syrek, Natalia Czyżycka, Aleksandra Pawleta, Agnieszka Sapota, Karolina Sieroń, Michał Siąkała, Piotr Sapota, Emilia Buchalik, Sara Marut, Aleksandra Pierchała, Wiktoria Wróbel, Julia Pluta, Wiktoria Styrc, Emilia Mura. Strona FB: https://pl-pl.facebook.com/Formacja-Taneczna-BISS-825695334182920/ 

 

Lidia Krettek - urodziła się w Rydułtowach, aktualnie mieszka w Niemczech.Uprawia malarstwo abstrakcyjne w technice akrylowej. Przez rok uczęszczała do Akademi Sztuki w Stuttgarcie „Kolping Kunst Schule”. Następnie spędziła aktywne dni w” Freie Kunst Akademii” w Gerlingen. Swoją twórczość prezentowała na kilku wystawach indywidualnych (Weilheim- Teck, Ostfildern) i wystawach zbiorowych ( Nürtingen, Besigheim). „WOLNE MYŚLI” (wszystko mogę, nic nie muszę) - to jej pierwsza wystawa w Polsce. Strona artystki: www.lidiakrettek-galerie.de.

Gdy jestem w mojej pracowni, czas upływa dla mnie inaczej. Jestem wolna i niezależna, odcięta od świata i rzeczywistości. Teraz to ja decyduję co robię i kiedy robię, stad wywodzi się też tytuł mojej wystawy. Interesuję się malarstwem od lat i wiele czasu poświęcam przy płótnie, experymentuję z różnymi technikami. W moich pracach widać mój charakter a zarazem i temperament. Wielką inspiracją w tworzeniu jest dla mnie muzyka, która ma ogromne znaczenie w moim życiu. W swoich pracach, przedstawiam własną abstrakcyjną rzeczywistość. Nigdy nic nie planuję, moje obrazy powstają w trakcie malowania, spontanicznie, emocjonalnie, pod wpływem intuicyjnej chwili.

 

Stowarzyszenie Miłośników Fotografii działające przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu http://smfwsosnowcu.blogspot.com/, zostało założone w 2005 r. W ubiegłym roku SMF obchodziło Jubileusz 10-lecia. Z tej okazji powstała wystawa jubileuszowa, na której swoje prace prezentują: Zdzisław Biernaś, Joanna Bratko-Lityńska, Jacek Chmiest, Ewa Chrapka, Jerzy Chrapka, Ireneusz Czechowicz, Katarzyna Dworaczek, Dawid Juszczyk, Joanna Kawoń, Michał Kusiak, Marek Lityński, Ryszard Rutkiewicz, Wojciech Skórka, Teresa Solarz, Wiesława Stawarz, Aleksandra Wójcik, Zbigniew Zdzienicki.

„Prezentowana wystawa jest próbą pokazania aktualnych dokonań artystycznych członków Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu. Dziesięć lat działalności stowarzyszenia to czas dobrze wykorzystany do podnoszenia poziomu twórczego jego członków. Aktywny udział w licznych plenerach, wystawach czy warsztatach artystycznych wydatnie umocnił pozycję grupy na artystycznej mapie miasta. Stowarzyszenie Miłośników Fotografii nawiązuje swoim działaniem zarówno do tradycji Fotograficznego Klubu „PRYZMAT”, istniejącego w Sosnowcu w latach 1983-1987 i odnoszącego w swoim czasie poważne sukcesy artystyczne zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, oraz do działającego na początku XXI wieku Zagłębiowskiego Towarzystwa Fotograficznego”. Kurator wystawy - Zbigniew Podsiadło (prezes Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików). 

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij