Biuletyn Informacji Publicznej Picasa - Galerie zdjęć Kanał YouTube Facebook

FAMILIJNA NIEDZIELA - 24 września 2017 r. o godz. 11.00.

2017-06-21

Jak wojak Józef diabła przechytrzył” - spektakl Teatru Lalek Marka Żyły dla dzieci w wieku od 4 lat. Bilety: 20 zł (dziecko + rodzic/opiekun), samo dziecko -15 zł, sam rodzic/opiekun -10 zł.

 

Jak dzielny wojak Józef diabła przechytrzył.

Po powrocie z wielkiej wojny Wojak Józef szukając bogactwa postanawia zagrać w karczmie z diabłem w karty. Jednak granie nie idzie po jego myśli i zostaje w jednej koszuli a co gorsza, przegrywa nawet własną duszę... W jaki sposób uda mu się przechytrzyć diabła i czy spełni swoje marzenia o bogactwie?

Spektakl miał premierę pod koniec 2015 r. i od tej pory został zagrany już kilkadziesiąt razy. Wojak Józef zwiedził już wiele miast, m.in. Rybnik, Kraków, Sosnowiec czy Wisłę. Opowieść o jego przygodach cieszy się dużym powodzeniem i nie prędko trafi do teatralnego archiwum.

Scenariusz i reżyseria spektaklu: Marek Żyła. Lalki: Rici Marionettes (Praga) oraz Marek Żyła.

Teatr Lalek Marka Żyły to teatr stworzony z pasji i miłości do lalek, spektakli a także rozśmieszania. Teatr tworzy autorskie spektakle oraz warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Nie straszne są im żadne tematy, jednakże każdy starają się okrasić sporą dawką dobrego humoru. Występują w szkołach, przedszkolach, domach kultury, bibliotekach ale także w kawiarniach, hotelach, na festynach - wszędzie, gdzie występuje potrzeba kontaktu z lalkami i dobrej zabawy! Teatr tworzy Marek Żyła przy współpracy Pawła Mitury-Zielonki. Strona: www.teatrmarka.pl

zamknij