Biuletyn Informacji Publicznej Picasa - Galerie zdjęć Kanał YouTube Facebook

Telecentrum

Telecentrum Chwałowice

czynne: poniedziałki, środy 8:00-12:00 czwartki 14:00-18:00

 

Publiczny Punkt Dostępu do Internetu - TELECENTRUM - służy mieszkańcom Miasta Rybnika jako bezpłatny dostęp do informacji publicznej oraz innych usług realizowanych na rzecz rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, poprzez ułatwianie kontaktu z instytucjami publicznymi, podnoszenie kultury informatycznej użytkowników oraz stwarzając im możliwość aktywacji społeczno - zawodowej przy wykorzystaniu technik informatycznych.

 

Telecentra to pomieszczenia wyposażone w dwa multimedialne stanowiska komputerowe z dostępem 
do internetu oraz w wielofunkcyjną drukarkę. 

 

Komputery wyposażone są w kamery, mikrofony, głośniki oraz oprogramowanie 
multimedialne (m. in. słowniki, encyklopedie, kursy języka angielskiego i niemieckiego), dzięki którym można zapoznać się z obsługą komputera i multimediów. Będzie również możliwość wydrukowania materiałów z internetu (np. formularza wniosku),  co pozwoli uniknąć mieszkańcom uniknąć zbędnych wypraw do urzędów. 

 

W każdym telecentrum jest stale obecny odpowiednio przeszkolony pracownik, którego jednym z zadań jest pomoc w korzystaniu z dostępnego sprzętu, oprogramowania oraz internetu. Dzięki temu z zalet telecentrum mogą również skorzystać osoby,  które nie potrafią obsługiwać komputera. 

 

 

 

zamknij