Biuletyn Informacji Publicznej Picasa - Galerie zdjęć Kanał YouTube Facebook

Telecentrum

Telecentrum Chwałowice

czynne: poniedziałki, środy 8:00-12:00 czwartki 11:00-15:00

 

Publiczny Punkt Dostępu do Internetu - TELECENTRUM - służy mieszkańcom Miasta Rybnika jako bezpłatny dostęp do informacji publicznej oraz innych usług realizowanych na rzecz rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, poprzez ułatwianie kontaktu z instytucjami publicznymi, podnoszenie kultury informatycznej użytkowników oraz stwarzając im możliwość aktywacji społeczno - zawodowej przy wykorzystaniu technik informatycznych.

 

Telecentrum to pomieszczenie wyposażone w multimedialne stanowisko komputerowe z dostępem do internetu oraz w wielofunkcyjną drukarkę. 

 

Komputer wyposażony jest w kamerę, mikrofon, głośniki oraz oprogramowanie multimedialne. Jest również możliwość wydrukowania materiałów z internetu (np. formularza wniosku), co pozwoli uniknąć mieszkańcom uniknąć zbędnych wypraw do urzędów. 

 

W każdym telecentrum jest stale obecny odpowiednio przeszkolony pracownik, którego jednym z zadań jest pomoc w korzystaniu z dostępnego sprzętu, oprogramowania oraz internetu. Dzięki temu z zalet telecentrum mogą również skorzystać osoby, które nie potrafią obsługiwać komputera. 

 

 

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu
Karta seniora Karta dużej rodziny
zamknij