Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

Włącz działanie | warsztaty i wydarzenia

2022-09-14

Hiphop, graffiti, makrama, kiszonki, spotkanie i nie tylko ... mieszanka wybuchowa! Zapraszamy do udziału!

Włącz działanie!" to 6 inicjatyw, które wybraliśmy w konkursie i będziemy realizować na terenie dzielnicy Chwałowice

"Kuchenne opowieści – warsztaty kulinarne dla dzieci z opiekunami”.

Cykl 4 spotkań o tematyce kulinarnej w gronie rodzinnym. Spotkania mają na celu wzmocnienie więzi rodzinnych oraz przekazanie dziedzictwa i wiedzy kulinarnej zdobytej przez starsze pokolenia. Warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat z dorosłymi opiekunami z kręgu rodzinnego. Zajęcia będą realizowane w salach domu kultury. Obowiązują zapisy/ Daty: 21.09, 28.09, dwa terminy w październiku wkrótce zaktualizujemy.

„Hiphop Graffiti Jam”.

Spotkanie z przedstawicielami kultury hip-hop. Wydarzenie w formie jam’u, warsztaty taneczne przy muzyce na żywo (perkusja) i tworzenie graffiti. Wydarzenie dla młodzieży (14+) i osób dorosłych zainteresowanych tańcem, muzyką. Wydarzenie plenerowe, zaplanowane na terenie Parku Górnika za domem kultury. W przypadku niepogody wydarzenie przeniesione do sal domu kultury. Wydarzenie zaplanowano na sobotę 24.09.2022 r. od g. 13:00 do 21:00.

„Wystrój wnętrz w stylu boho – warsztaty tworzenia dekoracji do domu”.

Warsztaty, których głównym założeniem jest tworzenie przestrzeni do budowy relacji adresowane dla mam z dziećmi, babć, wnuków i sąsiadów. Podczas 4 spotkań warsztatowych będziemy tworzyć ozdoby i dodatki do domu za pomocą różnorodnych technik np. makramy. Warsztaty odbędą się w domu kultury. Obowiązują zapisy /22.09, 29.09, 6.10, 13.10.

„Teatr i historia”.

W ramach działania zorganizowane zostaną spotkania z osobami znającymi historię dzielnicy – osobami starszymi, historykami i pasjonatami. Na podstawie poznanych historii zostaną przeprowadzone warsztaty w trakcie których powstaną krótkie spektakle w technice teatru cieni. Warsztaty odbędą się w istotnych, ważnych dla dzielnicy miejscach. Działania realizowane w izbie pamięci, pomiędzy familokami i w ogrodzie społecznym. Wydarzenia dla dzieci, rodzin i seniorów. / 1.10, 13.10, 15.10, 17.10.

„Być kobietą w każdym wieku”.

Cykl spotkań dla kobiet w kameralnym gronie z ciekawymi osobami np. stylistą, psychologiem, coachem. Głównym celem jest wzmocnienie pewności siebie i umiejętności autoprezentacji. Wydarzenie dla kobiet 40+. Obowiązują zapisy. 15.10, 22.10, kolejne terminy będziemy aktualizować.

"Zgrane przedszkolaki" - Muzyczna Akademia - warsztaty muzyczne i studyjne.

Warsztaty muzyczne i studyjne dla dzieci. Podczas warsztatów umuzykalniających przy akompaniamencie instrumentów. Warsztaty rytmiczne i sensoryczne. Uczestnicy stworzą i nagrają wspólnie utwór muzyczny, który będzie hymnem przedszkolaków. Działania będą realizowane w salach zajęciowych Przedszkola nr 13 dla dzieci zamieszkałych w Chwałowicach w wieku od 3 do 6 lat. Rekrutacja wśrod przedszkolaków przedszkola nr 13. 

Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

Działania realizowane w ramach projektu "Włącz działanie!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022".

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij