baner Fishka Październik 2020
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

czynne: poniedziałki 14:00-18:00, środy, czwartki 8:00-12:00 

 

Publiczny Punkt Dostępu do Internetu - TELECENTRUM - służy mieszkańcom Miasta Rybnika jako bezpłatny dostęp do informacji publicznej oraz innych usług realizowanych na rzecz rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, poprzez ułatwianie kontaktu z instytucjami publicznymi, podnoszenie kultury informatycznej użytkowników oraz stwarzając im możliwość aktywacji społeczno - zawodowej przy wykorzystaniu technik informatycznych.

 

Telecentrum to pomieszczenie wyposażone w multimedialne stanowisko komputerowe z dostępem do internetu oraz w wielofunkcyjną drukarkę. 

 

Komputer wyposażony jest w kamerę, mikrofon, głośniki oraz oprogramowanie multimedialne. Jest również możliwość wydrukowania materiałów z internetu (np. formularza wniosku), co pozwoli uniknąć mieszkańcom uniknąć zbędnych wypraw do urzędów. 

 

W każdym telecentrum jest stale obecny odpowiednio przeszkolony pracownik, którego jednym z zadań jest pomoc w korzystaniu z dostępnego sprzętu, oprogramowania oraz internetu. Dzięki temu z zalet telecentrum mogą również skorzystać osoby, które nie potrafią obsługiwać komputera. 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij