BAJKI NAJNAJKI - "Daleki, Daleki Wschód" - w niedzielę 15.03.2020 r. o godz. 11.00.

2020-02-06

Bilety - 10 zł/os. do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.htmloraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Dla dzieci w wieku od 3 lat do 7 lat (obowiązuje obuwie zmienne). Czas trwania - 60 min. 

Mateusz Świstak zaprasza na opowieści o Dalekim, Dalekim Wschodzie!

Wybierzemy się w świat baśni i opowieści Dalekiego Wschodu. Będą opowieści z Chin, Japonii i Korei, będą opowieści o dzielnych wojownikach i leniwych wołach. Nie zabraknie też historii o królikach i dinozaurach (albo smokach).

 

Bajki Najnajki to impreza skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści. Po spotkaniu odbywają się także zabawowe warsztaty z najmłodszymi.

 

Mateusz Świstak - niesamowity opowiadacz, animator kultury, autor projektu „Baśnie na Warsztacie” www.basnienawarsztacie.pl. Na blogu zamieszcza artykuły dotyczące baśni, są to jego przemyślenia na temat klasycznych tekstów rozstrzelonych po wszystkich krańcach świata. Jak sam mówi - Piszę, co sam z nich wyczytuję, co może przydać się nam, ludziom XXI wieku, by lepiej siebie zrozumieć, by żyć odważniej i piękniej. Kluczę i błądzę a przy tym, smakuję się każdą z opowieści. I staram tym smakowaniem dzielić. Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem, podczas spotkań, warsztatów i festiwali. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij