Jarmark staroci i rękodzieła
I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

ŚWIĄTECZNE CHWAŁOWICE - JARMARK ŚWIĄTECZNY

2016-11-22

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. w godz. 15.00 - 19.00 gorąco zapraszamy na kreatywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem!

 

 

 

W programie:
- kreatywne warsztaty (odpłatne/zapisy): malowanie bombek (5 zł), pieczenie i ozdabianie pierniczków (18 zł), wyrabianie zapachowych mydełek lub świec (1 szt.- 15 zł; 2 szt.- 20 zł),

- koncert kolędowy chóru "Słowiczek",

- występy grup artystycznych działających w Domu Kultury,

- ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na "Ozdobę choinkową",

- spotkanie z Świętym Mikołajem,

- stoiska jarmarczne z świątecznym asortymentem.

 

W ramach „świątecznej manufaktury” swoje rękodzielnicze wyroby zaprezentują wystawcy niemalże z całego Śląska. Na kilkunastu stoiskach będzie można podziwiać i zakupić m.in.: bombki szklane, ceramiczne, materiałowe, bombki 3d, ozdoby z liści kukurydzy i drewna, łańcuchy choinkowe, świece, szydełkowe aniołki i gwiazdki, wianki z bawełny i filcu, serwety i serwetki świąteczne, poduszki i bawełniane przytulanki, biżuterię z kamieni półszlachetnych, szklane wisiorki i bransoletki koralikowe, etniczne kolczyki, zawieszki i broszki, lampiony, choinki, kartki bożonarodzeniowe, świąteczne pudełka na czekoladę, kubki, filiżanki, zakładki do książek, skarbonki, ekskluzywne szale i czapki z wełny z merynosów i jedwabiu, etno naszyjniki włóczkowe, maskotki, lalki, ozdobne albumy i notesy, obrazki i pudełka oraz wszelkie inne choinkowe i świąteczne ozdoby.

 

Gorąco zapraszamy na kreatywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia z Domem Kultury Chwałowice. Tego dnia można u nas razem z całą rodziną lub samemu spędzić ciekawie i twórczo całe niedzielne popołudnie, można poznać i popróbować różnych technik rękodzielniczych, zakupić oryginalny i niepowtarzalny prezent, posłuchać w świątecznej atmosferze kolęd, oklaskiwać występy najmłodszych artystów i spotkać przyjaznego i szczodrego Świętego Mikołaja!

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij