Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Młynarski na Dzień Matki, Koncert M... jak M. po prawej sylwetka mężczyzny po lewej duży czerwony godździl
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie

Spektakl "Przycisk” Teatru Reduta Śląska - w niedzielę 13 września 2020 r. o godz. 18.00.

2020-09-12

Spektakl trwa 60 minut. Bilety w cenie: normalny - 15 zł, seniorzy - 10 zł do kupienia na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Nowy spektakl Teatru "Reduta Śląska" koncentruje się wokół tematu starości. Twórcy oddają głos różnorakim jej obliczom - bywa przecież zarówno piękną jesienią życia jak i nieznośną, pełną cierpienia i bólu zimą. Czy finał życia może przydarzyć się również latem? Komu tak naprawdę potrzebny jest przycisk? Na konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia przycisku przybywają starzy i młodzi. Głosować będziemy za lub przeciwko starości. Twoja starość jest wreszcie w Twoich rękach!

 

„Przycisk”: reżyseria - Iwona Woźniak, scenariusz - Sandra Staletowicz, asystent reżysera - Olga Chrzan, scenografia i kostiumy - Iga Słupska, muzyka - Jan Nowak, koordynacja pracy artystycznej - Barbara Michalik, występują aktorzy Teatru „Reduta Śląska”.

 

Filmowy zwiastun spektaklu „Przycisk”: https://youtu.be/4wg1gVvrOCU.
Reportaż COMTV.pl ze spektaklu „Przycisk”: https://www.youtube.com/watch?v=zNidxP1VrC8.

 

Swoje początki amatorski Teatr Ludowy Reduta Śląska datuje na rok 1933. Grupę tworzyli pasjonaci, absolwenci śląskich szkół, ludzie różnych zawodów, których celem było propagowanie kultury, teatru, a co najważniejsze języka polskiego. W ciągu całej działalności Reduty przez teatr przewinęło się kilkaset osób, którzy byli przyjaciółmi i po pewnym czasie stali się jedną wielką rodziną. Na początku swojej działalności redutowcy spotykali się w Domu Kultury Huty Kościuszko, który był opiekunem i głównym patronem zespołu. Następnie swoje zajęcia Reduta kontynuowała w prowizorycznym Domu Kultury na Paderewskiego w Chorzowie, a premiery (głównie bajki dla dzieci) były wystawiane w sali teatralnej szkoły podstawowej nr 5 oraz na scenie Teatru Miejskiego jeszcze przed jego zamknięciem. Teatr działał z wielkim rozmachem, na przedstawienia przybywali nie tylko mieszkańcy Chorzowa , ale także osoby z ościennych miast. Po wojnie - do 1995 roku, czyli do czasu zawieszenia działalności, Reduta wystawiła ok. 80 premier. Teatr wznowił swoją działalność w marcu 2012 r., a obecna siedziba mieści się w Chorzowskim Centrum Kultury www.chck.pl. Oficjalna strona teatru: www.redutaslaska.pl.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij