Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Młynarski na Dzień Matki, Koncert M... jak M. po prawej sylwetka mężczyzny po lewej duży czerwony godździl
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie

UWAGA!!! ODWOŁANE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE | plener w Krakowie | 25.06.22

2022-06-25

Z POWODU NIEZEBRANIA SIĘ GRUPY - PLENER FOTOGRAFICZNY W KRAKOWIE ZOSTAJE ODWOŁANY.
__________________________________________________________________________________________________

 
Fotografia to pasjonujące medium, którego bezmiar jest niezaprzeczalny. Gdzie najlepiej poznamy różne jego możliwości? W miejscu, które fotografią żyje - każdym jej aspektem. Muzeum Fotografii to miejsce magiczne – skupia się na materialności i przekazie zdjęć, na technologiczności i zamyśle twórczym. To laboratorium, które stanie się areną naszych działań.
 
Zapraszamy na unikalną wycieczkę – plener do Krakowa!
Podczas czerwcowego wyjazdu plenerowego po pierwsze: odwiedzimy MuFo Józefitów czyli magazyn studyjny Muzeum Fotografii w Krakowie, gdzie zobaczymy historyczne eksponaty, odwiedzimy pracownie specjalistów zajmujących się zabezpieczaniem eksponatów, dowiemy się co nieco o pracy muzealników, historii budynku i jego znaczeniu dla powojennego polskiego kina oraz funkcjach konkretnych pracowni. W muzeum czeka na Was zadanie fotograficzne związane z przeszłością.
 
Koszt wstępu do MuFo Józefitów: 14 zł od osoby (zostaniemy oprowadzeni przez przewodnika).
Po drugie: plener krakowski – spróbujemy odnaleźć siebie w historycznym mieście, spojrzeć na niego naszymi oczami. Nie zabraknie też integracji i odpoczynku, a także niespodzianek, zaplanowaliśmy dla Was piknik w parku – zabierzcie ze sobą jakieś przysmaki i koce.
Uwaga! Transport do Krakowa we własnym zakresie!
Zbiórka o 10:30 pod MuFo Józefitów, (ul. Józefitów 16, 30-045 Kraków)
Zapisy na Warsztat II przyjmujemy do 20 czerwca 2022 r.
mailowo: dkchwalowice.promocja@gmail.com
lub pod numerem telefonu 609058321
Koszt: 150 zł
nr konta PKO Bank Polski SA 27 1020 2472 0000 6302 0499 0802
 
Plener prowadzą:
Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.
 
Krzysztof Szlapa urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor jedenastu wystaw indywidualnych i uczestnik wielu wystaw zbiorowych, od 2014 roku współkurator w fotograficznej Galerii Pustej cd. w Jaworznie, w latach 2014-2019 kurator galerii sztuki Za Szybą w Katowicach, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, gdzie pełni funkcję sekretarza zarządu. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w roku 2017 (projekt Widziadła dotyczący konurbacji górnośląskiej). Laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej za najlepszą wystawę indywidualną. Autor prezentacji podczas IV i VI Festiwalu Fotografii Analogowej 2018 i 2020 oraz Śląskiego Maratonu Fotograficznego 2017. Wykładowca kursów fotograficznych ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzący masterclass w Muzeum Śląskim w ramach projektu “Miasto w procesie". Redaktor corocznych katalogów fotograficznych Galerii Pustej cd. od 2014. Autor albumów "W zasięgu wzroku" 2017 (wydawnictwo grupakulturalna.pl) oraz "Przemiany" 2021 (wydawca ZPAF OŚ). Zaangażowany uczestnik fotograficznych grup twórczych: Szkoła Widzenia, czesko-polska Grupa 999, śląska Grupa FOTOGRAFY. Inicjator wielu wydarzeń kulturalnych upowszechniających fotografię artystyczną takich jak: wernisaże wystaw, warsztaty oraz spotkania autorskie we współpracy z różnymi instytucjami m. in. BWA Katowice, Muzeum Historii Katowic, Śląski Festiwal Nauki UŚ. Mieszka w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.
Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.
rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij