Jarmark staroci i rękodzieła
I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

FAMILIJNA NIEDZIELA - „MiroMagia” - teatr dla Najnajów.

2016-11-16

Uwaga!! INFORMUJEMY ŻE POZOSTAŁO JUŻ TYLKO KILKA BILETÓW NA SPEKTAKL "MIROMAGIA" o godz.12:00 - chętnych prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny z kasą DK tel.32-4216222 wew.39

 

Już w niedzielę 20 listopada o godz. 11.00 i 12:00 wraz z Teatrem PETI zapraszamy na kolejny spektakl dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Bilety w cenie - 20 zł (dziecko + rodzic/opiekun), samo dziecko - 15 zł, sam rodzic/opiekun - 10 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów: kasa DK Chwałowice - tel. 32 4216222 w. 39, dkchwalowice.kasa@gmail.com , on-line: http://biletyna.pl/event?q=chwa%C5%82owice.

 

MiroMagia - mimo że, tytuł może nic nie mówi, co więcej dziwi, to znaczy on bardzo wiele. Bowiem ukrywa pod sobą coś, co można nazwać surrealizmem. Magia w wielu językach brzmi tak samo i określa te same tajemnice. A Miró? Joan Miró to niezwykły kataloński malarz, którego kolory i tajemny zapis graficznych znaków jest kosmiczną magią, jaka zdaje się odmieniać świat. „Mirómagia” to barwne i surrealistyczne przedstawienie inspirowane twórczością malarską Joana Miró. Bohaterem spektaklu jest obraz a w zasadzie jego wyobrażenie o nim, który poprzez swoją magiczną siłę rozbudza nasze zmysły i przedstawia kosmiczny świat snów i eterycznej nocy a zarazem przenosi nas w wyimaginowany świat dziwnych postaci, którym nadaje cechy ludzkie. Można rzec, powołując się na słowa Joana Miró, iż: „Ważniejszy od samego dzieła jest efekt, jaki ono wywołuje. Sztuka może umrzeć, obraz może ulec zniszczeniu. Istotne jest tylko ziarno, które zostało zasiane”.


„Mirómagia” powstało z myślą o najmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od 1 do 5 lat. Specjalnie dla nich stworzono bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „Mirómagia” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka, delikatne światło pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie i magicznie.


Spektakl wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Choć może wydawać się to mało prawdopodobne, spektakle dla niemowląt przygotowywane są na świecie od blisko trzydziestu lat - twórcami tego ruchu są włoscy artyści związani z bolońskim teatrem La Baracca - Roberto i Valeria Frabetti. Te spektakle, pełne sensorycznych doznań, oddziałujących na wszystkie zmysły, cechuje ogromne wyczulenie na malutkiego widza, chęć porozumiewania się z nim jego własnym językiem. Brak struktury narracyjnej, tradycyjnie opowiadanej historii nie jest tutaj przeszkodą do niezwykle twórczego i odkrywczego budowania przedstawienia, w którym najważniejsze jest spotkanie z publicznością. To teatr bardzo doznaniowy, w którym działają kolory, kształty, dźwięki, a nawet zapachy i smaki.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij