Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku. 26 lutego (wtorek) 2019 r. o godz. 19.00

2019-02-14

Bernadette Brown-Fajkis - „Witamy w Nowej Zelandii”. Wstęp wolny.

Kia ora Aotearoa...w jezyku Maorysow znaczy ’’Witamy w Nowej Zelandii’’. W lokalnym języku maoryskim Nowa Zelandia nazywa się Aotearoa co oznacza „kraj długiej, białej chmury”. Nowa Zelandia jest państwem wyspiarskim, położonym na południowo-zachodnim Pacyfiku i składającym się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Miejscem, gdzie góry spotykają się z morzem. Nowa Zelandia zawsze była moim celem i marzeniem. Jak widzicie udało mi się je zrealizować i w tym roku podróżowałam po „kiwi wyspie”. To co zobaczyłam w Nowej Zelandii wbiło mnie nie raz w ziemię! Jest pięknie! Po prostu cudownie! Wszędzie zielono i gdzie nie spojrzeć na wzgórza to widać pasące się barany, krowy i czasami konie. W kraju tym jest ponad 47 milionów owiec, co daje średnio około 12 owiec na osobę. Tutaj nikt się nie śpieszy, ludzie są bardzo przyjaźni, życzliwi i pomocni. Nigdy nie zapomnę tych krajobrazów i tych ludzi i mam nadzieję, że zostaną jak najdłużej w takim niezmienionym stanie. Zwiedziłam już ponad 90 krajów, ale Nowa Zelandia jest naprawdę wyjątkowa.

 

Bernadette Brown-Fajkis - pasje do podróży i zwiedzania świata miałam od dziecka. W 1981 r. udało mi się wyjechac z kraju i znalazłam się w USA w Kalifornii, gdzie mieszkałam prawie 30 lat. Z Polską zawsze łączyły mnie silne więzy emocjonalne, bo przecież tutaj sie urodziłam i wychowałam. Parę lat temu wróciłam do Polski, gdzie mogę spełniać swoje podróżnicze marzenia. Zawsze żartuję, że mam super nałóg , którego nie chcę leczyć, tylko się w nim pogłębiać. Strona FB: https://www.facebook.com/bernadette.brownfajkis.

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij