Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - 16 kwietnia 2019 r. o godz. 19-tej.

2019-04-10

Renata Matusiak - „Wśród Aczuarów w amazońskiej dżungli”. Wstęp wolny.

Relacja z trzymiesięcznego pobytu wśród jednego z amazońskich plemion, zamieszkujących odległe rejony dżungli na terenie dzisiejszego Ekwadoru i Peru. Opowieść o ich życiu, zwyczajach i wierzeniach; sposobach zdobywania i przyrządzania pożywienia oraz innych codziennych czynnościach, a także radościach i niebezpieczeństwach, jakie towarzyszą mieszkańcom deszczowego lasu. W prelekcji m.in.: o tym, do czego służą wszy; o sekrecie najpyszniejszego napoju Indian, o sposobie na niegrzeczne dzieci i dorosłych.


Renata Matusiak - nauczycielka z zawodu, podróżniczka z zamiłowania. Gdy zbliżają się jakiekolwiek wakacje, pakuje plecak i wyrusza w drogę. Podróżuje sama, niskobudżetowo, najczęściej autostopem. Dwa lata spędziła w Kirgistanie, pracując jako lektor języka polskiego na Kirgisko-Rosyjskim Uniwersytecie Słowiańskim i prowadząc audycje „Polonia” w kirgiskim radiu. Ponad 2 lata przebywała w Ameryce Południowej (Ekwador, Peru, Boliwia, Kolumbia, Wenezuela), w tym 3 miesiące w dżungli amazońskiej z plemieniem Aczuar. Publikuje też artykuły w „Poznaj Świat“. Strona: www.renatamatusiak.cba.pl.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij