baner informacyjny o ofercie zajęć na sezon 2021/2022
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

Jaskiniowe warsztaty dla dzieci w Karawanie - w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-12.00.

2019-04-02

Warsztaty w ramach Rybnickiego Festiwalu Podróżników KARAWANA.

Warsztaty poprowadzi doświadczony grotołaz, fotograf, animator - Kasia Biernacka www.kasiabiernacka.com/dla-dzieci.

 

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pocztą elektroniczą na maila: goryipodroze@wp.pl. Uczestników warsztatów prosimy o zabarnie ze sobą swoich kredek i plasteliny. Wszelkich informacji udziela - Krzysztof Łapka: goryipodroze@wp.pl, tel. 513064196.

 

Spotkanie z jaskiniami to multimedialna opowieść, rozmowa oraz działania twórcze.

 

Jaskinie - czyli co się kryje we wnętrzu gór?

Jak wygląda tajemniczy świat jaskiń i po co badają go grotołazi? Jaki sprzęt muszą ze sobą zabrać? Jak poruszają się pod ziemią? W co się ubierają, gdzie śpią, co jedzą? I jak w ogóle powstają jaskinie? Jakie niezwykłe formy skalne można tam zobaczyć? Jakie zwierzęta żyją pod ziemią?

 

Kasia Biernacka - kilka razy do roku jeździ jako fotograf i grotołaz na międzynarodowe wyprawy eksploracyjne, najczęściej do jaskiń Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii. Rekreacyjnie biega po górach, wspina się, morsuje. Jej zdjęcia jaskiniowe i outdoorowe można zobaczyć na Instagramie @kasiabiernacka_photography i na jej stronie. W Polsce Kasia współorganizuje Festiwal Górski w Lądku Zdroju www.festiwalgorski.pl, gdzie jest Dyrektorem Programu Filmowego. Tłumaczy też filmy górskie, pisze do magazynów teksty o odkrywaniu świata i prowadzi zajęcia edukacyjne oraz spotkania podróżnicze dla dzieci.

Strony: www.kasiabiernacka.comwww.facebook.com/jaskinie,

www.instagram.com/kasiabiernacka_photography.

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij