Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa

Teatralne WARSZTATY MISTRZOWSKIE - 11.05.2019 r. w godz. 9.00 - 16.00 - OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

2019-05-08

Warsztaty skierowane do instruktorów teatralnych, pedagogów, nauczycieli, pasjonatów, praktyków i teoretyków teatru. 

 

 

Koszt warsztatów - 100 zł. Zgłoszenia proszę przesyłać na maila: dkchwalowice.eventy@gmail.com oraz tel. 32 4216222, kom. 664173856 lub osobiście w sekretariacie Domu Kultury Chwałowice. Ilość miejsc ograniczona!

 

Mistrzem można się stać. Wystarczy przyjść na Warsztaty Mistrzowskie

 

Teatralne Warsztaty Mistrzowskie, mają na celu kondensację jak największej ilości wiedzy praktycznej w jak najmniejszym przedziale czasu. Przeznaczone są dla pedagogów, nauczycieli i instruktorów, którzy prowadzą własne teatry, koła zainteresowań, grupy teatralne lub uciekają się do teatralizacji prowadzonych przez siebie zajęć, ale również dla wszelkiej maści pasjonatów, którzy po prostu żyją teatrem. Oprócz poszerzania wiedzy, kompetencji i umiejętności dają uczestnikom konkretne narzędzia do dalszej pracy ze swoimi grupami.

 

Nie każdy ma możliwość podjęcia studiów aktorskich bądź reżyserskich. Jednym nie pozwala na to czas, bo aktywnym zawodowo ciężko znaleźć wolny czas nawet w weekend. Innym brak funduszy, bo kilkuletnie studia to całkiem spory wydatek, dlatego dla tych wszystkich osób powstały Warsztaty Mistrzowskie - mówi koordynatorka warsztatów Katarzyna Chwałek-Bednarczyk.

 

Pierwsze warsztaty cyklu poprowadzi dr Aleksandra Pejcz, która jest doktorem sztuki w dziedzinie sztuk teatralnych oraz wykładowcą Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Współpracuje z Wrocławskim Teatrem Dla Dzieci, BF Impart 2016, Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu, Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Jest instruktorem teatralnym i prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dla osób z dysfunkcją wzroku, słuchu i mowy. Ukończyła warsztaty w zakresie tworzenia audiodeskrypcji do spektakli teatralnych. Współpracuje z Fundacją L’Arche, która tworzy i rozwija w Polsce domy pomocy społecznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wraz z fundacją realizuje teatralny program edukacyjny na temat niepełnosprawności.

 

W trakcie warsztatów odkryjemy, jak uzyskać atrakcyjność teatralnych wypowiedzi dzięki użyciu różnorodnych środków wyrazu artystycznego i maksymalnie wielofunkcyjnemu wykorzystaniu wniesionych na scenę elementów. Sprawdzimy, jak z gier i zabaw oraz improwizacji uczynić punkt wyjścia do tworzenia krótkich form teatralnych. Przyjrzymy się klasycznym technikom lalkowym oraz poszukamy najprostszych możliwości ich przetwarzania tak, by lalki były możliwe do wykonania i ożywienia przez dziecięcych uczestników zajęć teatralnych. Powstałe w wyniku tych przetworzeń formy, czyli „lalki niekonwencjonalne” inspirowane technikami klasycznymi, będziemy wykorzystywać do zabaw, których efektem będą etiudy teatralne.

 

Warsztaty Mistrzowskie odbędą się w Domu Kultury Chwałowice, jeśli ktoś jest zainteresowany wykupieniem obiadu w czasie przerwy obiadowej prosimy o kontakt pod nr tel. 664173856. Wszelkich informacji dotyczących warsztatów udziela Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: dkchwalowice.eventy@gmail.com, tel. 664173856. 

 

 

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij