baner informacyjny o ofercie zajęć na sezon 2021/2022
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

I Plener Fotograficzny w ramach warsztatów fotografii analogowej - 9-11 sierpnia 2019 r. na Jurze.

2019-07-07

Plener pod patronatem Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Celem pleneru jest zasięgnięcie inspiracji przed nowym semestrem warsztatów, zebranie materiału cyfrowego do dalszej pracy w technikach alternatywnych (wstęp do przygotowania wystawy), wzmocnienie relacji w grupie warsztatowiczów. Plener skierowany jest do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język artystycznego wyrazu.

 

Program warsztatowy skupiony na działaniach plenerowych lub studyjnych w zależności od pogody + dwie prezentacje teoretyczne + element fotografii analogowej:

Piątek - 9 sierpnia: prezentacja 1h + impreza integracyjna;

Sobota - 10 sierpnia: poranny blok warsztatowy 3h + popołudniowy blok warsztatowy 3h + prezentacja 1h;

Niedziela - 11 sierpnia: poranny blok warsztatowy 3h + popołudniowy blok warsztatowy 3h.

 

Koszt warsztatu 250 zł (w tym koszt zakwaterowania i wynagrodznie dla prowadzących), wyżywienie i dojazd we własnym zakresie.

 

Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia pleneru zapewniają prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Uczestnicy pleneru proszeni są do zabrania ze sobą swoich cyfrowych aparatów fotograficznych. 

 

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Szlapa - tel. 500347777, krzysztofszlapa@wp.pl i Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. 

Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

 

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij