Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

FESTYN - 140 lat Chwałowickiego Szkolnictwa - DZIEŃ DZIECKA - 1 czerwca 2019 r.

2019-05-31

WSTĘP WOLNY!

Program festynu:

- 15.00 - występy chwałowickich placówek oświatowych : Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 14, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 35, IV Liceum Ogólnokształcące. Występy połączone z fabularyzowanycm programem interakcyjnym „O piracie, który znalazł swój skarb” - Przystanek Teatr.

- 18.00 - Koncert zespołu „Wesoła Biesiada”.

Ponadto: szkolne stanowiska tematyczno-konkursowe, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, gastronomia, lody i inne słodkie atrakcje dla dzieci.

Cały festyn poprowadzi aktor - Kamil Bochniak.

 

Festynowi towarzyszy wystawa fotografii Iwony Wilczek pt. „cuDOWNe DZIECI”. O wystawie na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=11432.

 

O piracie, który znalazł swój skarb - Przystanek Teatr zaprasza na program, pełen przygód i dobrej zabawy. Główni bohaterowie - Pirat Hak i Piratka Kratka zabierają widzów w niesamowitą podróż, której celem jest odnalezienie ukrytego skarbu. Dzielni piraci podczas swej wędrówki przejdą wiele prób charakteru i staną oko w oko z licznymi niebezpieczeństwami. Mamy jednak nadzieję, że z pomocą dzieci wyjdą z nich obronną ręką. Przed nami ponad godzina wielkich emocji, wzburzonych fal i wiatru w żaglach. Przekonajcie się, gdzie ukryty jest skarb. Może leży on zakopany gdzieś głęboko w złotych skrzyniach, czy może jest na wyciągnięcie ręki i kryje się w każdym z nas? Na scenie profesjonalni aktorzy, bogate kostiumy, świetna muzyka i dobra zabawa.

 

Animacje dla dzieci przygotowane przez Przystanek Teatr niesie ze sobą wartość kulturalną, artystyczną ale również dostarcza po prostu solidną dawkę uśmiechu. Wszystkie animacje (malowanie buzi, balonowe ZOO, pokaz dużych baniek mydlanych, występy szczudlarza, dmuchańce) prowadzą profesjonalni aktorzy i animatorzy.

 

Zespół muzyczny „Wesoła Biesiada” - rozbawi nawet najbardziej oporne towarzystwo. Zespół serwuje swojskie show w kilku odsłonach: biesiada śląska, biesiada góralska oraz cygański tabor. Wszystko dopięte na ostatni guzik pod względem wizualnym (stroje artystów) oraz muzycznym (odpowiednio dobrany repertuar muzyczny). Całość uzupełniona o kontakt z publicznością okraszony humorem i żartem sytuacyjnym.

Wesoła Biesiada - „Śmiech to jest zdrowie”: https://www.youtube.com/watch?v=-9UTMlIYxpM.

Wesoła Biesiada - „Oddaję ci wszystko co mam”: https://www.youtube.com/watch?v=ZriWNCoPlLU.

 

Organizatorami Festynu są: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Przedszkole nr 13 w Rybniku, Przedszkole nr 14 w Rybniku, Szkoła Podstawowa nr 13 w Rybniku, Szkoła Podstawowa nr 35 w Rybniku, IV Liceum Ogólnokształcące w Rybniku. Wydarzenie finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij