Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - warsztaty fotograficzne - 5 października 2019 r. w godz. 10.00 - 14.00.

2019-10-01

Osiem spotkań po 4 godziny od października 2019 r. do maja 2020 r. - w sobotę danego miesiąca w godz. 10.00 - 14.00. Warsztaty poprowadzą: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Pierwszy warsztat - 5 października 2019 r.!

Warsztaty pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski www.zpaf.katowice.pl.

Cena jednego warsztatu to 50 zł. Maksymalna ilość uczestników to 15 osób. Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniają prowadzący:  Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Każda z osób uczestniczących w warsztatach będzie miała szansę pokazać swoje fotografie na wystawie w Domu Kultury, co będzie szczególnym wyróżnieniem.

 

Warsztat w dniu 5 października 2019 r. - „W stronę sztuki widzenia”.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie poświęcone w całości sztuce widzenia. Podczas warsztatów uczestnicy będą doskonalili swój sposób widzenia. Rozpoczniemy od zainspirowania się aktualną wystawą fotografii, prezentowaną w galeriach Domu Kultury. Następnie przejdziemy do części warsztatowej, w ramach której skupimy się na kompozycji obrazu fotograficznego, budowaniu zestawów zdjęć w dyptyku i tryptyku oraz spostrzegawczości. Prosimy zabrać ze sobą aparaty cyfrowe z możliwością szybkiego przegrania zdjęć na laptop (karty sd, pliki wyłącznie jpg.). Zajęcia zakończymy prezentacją i omówieniem efektów warsztatu.

 

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.plSzczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

Warsztaty są skierowane do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język artystycznego wyrazu.

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij