Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Zdjęcia zajęć  - ludzie i przedmioty

UWAGA! Nie ma już wejściówek na "Pomelo jest zakochany…” - spektakl dla dzieci - w sobotę 23.11.2019 r. o godz. 16.00.

2019-10-24

Wszystkie wejściówki na spektakl zostały rozdane!

Kameralny spektakl-koncert dla małych dzieci (od 3 do 7 lat) w ramach projektu TEATR POLSKA 2019. Czas trwania - 35 min + 15 min zabawy. Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci na animowane przez siebie zabawy dźwiękowe.

 

"Pomelo jest zakochany… w żabie,   i nie tylko" to spektakl inspirowany książką Ramony Bădescu i Benjamina Chauda. Jest to opowieść o mieszkającym w ogrodzie maleńkim słoniku, który odkrywa pory roku oraz to, że on sam ma wpływ na otaczający go świat. Ogród Pomela to pełna niespodzianek machina dźwiękowa: muzyka do spektaklu tworzona jest na żywo przez trójkę lalkarzy, grających na niezwykłych instrumentach. Reżyseria: Ewa Maria Wolska, scenografia: Ewa Maria Wolska, muzyka: Maciej Staniecki, reżyseria światła: Emil Lipski. Obsada: Joanna Pruś, Karolina Martin, Ewa Maria Wolska. Premiera spektaklu miała miejsce w Białymstoku 12 maja 2018 r.

 

"Pomelo jest zakochany… w żabie, deszczu i nie tylko" - filmowy zwiastun spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=hQ22-oA80sw.

 

Z recenzji Komisji Artystycznej

Prosta historia uroczego słonia Pomelo na przemian śmieszy i wzrusza. Uruchamia wyobraźnię, rozbudza ciekawość odkrywania dźwięków natury, która nas otacza, oraz uczy dzieci obserwować i kojarzyć odgłosy przedmiotów z sytuacjami, z jakimi mogą spotkać się poza teatrem. Przedstawienie jest ciekawie pomyślane pod kątem realizacji. Jego konstrukcja opiera się głównie na dźwiękowym ożywieniu formy i wykorzystaniu teatru lalek do edukacji muzycznej. Historia małego słonia Pomelo opowiadana jest za pomocą dźwięków, bez słów. A dźwięczy tu wszystko. Trójka aktorów na żywo, za pomocą piszczałek, trąbek, cymbałków i gongu buduje muzyczną narrację przedstawienia. Dochodzą do niej odgłosy wszystkich animowanych postaci oraz rekwizytów. Są to czasami pojedyncze ciche szmery, szelesty, westchnienia, kiedy indziej głośne stukoty, pukanie, trąbienie. (…) (eaz).

 

Teatr FRAKTAL powstał w 2018 r. w grupie absolwentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (AT w Warszawie), a jego założycielkami są Ewa Maria Wolska i Karolina Martin. „Pomelo jest zakochany… w żabie deszczu i nie tylko”, lalkowy spektakl-koncert, to nasza pierwsza praca. Interesuje nas niezależny, eksperymentalny teatr, szczególnie ten wymykający się linearnym narracjom i tradycyjnej dramaturgii. Teatr plastyczny, taniec i użycie lalek fascynuje nas ze względu na ich poetycki i metaforyczny potencjał. Zależy nam na tworzeniu w nurcie sztuki niezależnej ze względu na twórczą wolność, chęć eksperymentowania, poszukiwania oryginalnych, nieoczywistych form i nade wszystko - tworzenia sztuki niezwykle osobistej, noszącej wyraźny ślad autora. Strona: https://www.facebook.com/TeatrFRAKTAL/.

 

Celem programu TEATR POLSKA www.teatrpolska.pl jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego www.instytut-teatralny.pl ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij