Poligon

BAJKI NAJNAJKI - "O śniegu, świętach…i dinozaurach" - w niedzielę 15 grudnia 2019 r. o godz. 11.00.

2019-12-16

Dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat i ich bliskich (obowiązuje obuwie zmienne). Czas trwania - 60 min. UWAGA! Bilety zostały już wyprzedane!

Bajki Najnajki to impreza skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści. Po spotkaniu odbywają się także zabawowe warsztaty z najmłodszymi.

 

Mateusz Świstak zaprasza na opowieści o śniegu, świętach…i dinozaurach!

 

Już za niedługo święta. Drobne płatki śniegu okryją dachy i trawniki, a w naszych sercach zawita niesamowita atmosfera radości i oczekiwania. To również czas na opowieści o tym skąd wzięła się choinko, kim był Mikołaj i co może powstać ze śniegu. Nie zabraknie też obiecanych historii o dinozaurach i miłości wszystkimi ząbkami.

 

Mateusz Świstak - niesamowity opowiadacz, animator kultury, autor projektu „Baśnie na Warsztacie” www.basnienawarsztacie.pl. Na blogu zamieszcza artykuły dotyczące baśni, są to jego przemyślenia na temat klasycznych tekstów rozstrzelonych po wszystkich krańcach świata. Jak sam mówi - Piszę, co sam z nich wyczytuję, co może przydać się nam, ludziom XXI wieku, by lepiej siebie zrozumieć, by żyć odważniej i piękniej. Kluczę i błądzę a przy tym, smakuję się każdą z opowieści. I staram tym smakowaniem dzielić. Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem, podczas spotkań, warsztatów i festiwali. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij