Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

Spektakl „PIERWSZY RAZ” - w piątek 27 marca 2020 r. o godz. 18.00.

2020-01-21

Bilety: 25 zł - dostępne na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Spektakl dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia. 

Trailer "Pierwszy raz"https://www.youtube.com/watch?v=lXCaKrym398. 

 

PIERWSZY RAZ - damsko-męskie relacje, deszczowy wieczór, wino, muzyka i romantyczna noc. Nowocześni bohaterowie (Ona i On) wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Próbują do doskonałości doprowadzić wstępne okoliczności poprzedzające ich „pierwszy raz”, który ma się odbyć według ustalonego scenariusza.
Seksualność, brak miłości i brak dojrzałości to tematyka tej tragikomicznej opowieści, poruszającej rzeczy ważne, a nawet intymne, w sposób bezpośredni, ale i subtelny. „Mój pierwszy raz musi być doskonały, musi być absolutnie przemyślany i świadomie podjęty” mówi bohaterka.

 

Spektakl "Pierwszy raz" Michała Walczaka w reż. Adama Biernackiego, który wyprodukowała Fundacja 44 w Warszawie ze środków Miasta Łodzi. Premiera odbyła się 27 września 2019 r. w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi www.nowy.pl.

Spektakl jest swoistą kontynuacją „Piaskownicy”, debiutanckiego dramatu Michała Walczaka, wystawionego z wielkim powodzeniem w Teatrze Nowym w 2011 r. w reżyserii Adama Biernackiego z Anną Walkowiak-Sikorską (Magda) i Arturem Gotzem (Karol) w rolach głównych. Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka.

Prapremiera dramatu odbyła się na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w 2006 roku, a Michał Walczak otrzymał za ten tekst Europejską nagrodę autorską podczas „Heidelberger Stuckmarkt. Forum Junger Autoren” w Niemczech.

"Pierwszy raz" relacja w TVP3 Łódź, 24.09.2019:

 https://www.youtube.com/watch?v=tohdYvXkvzs&t=9s.

 

Przedstawienie promuje piosenka „Miłość z Facebooka”, która została napisana przez Igora Jaszczuka dla Artura Gotza i stała się częścią spektaklu: http://www.nowy.pl/item/spektakle/article/Pierwszy%20raz/audio/855/lang/pl.

 

27 marca 2020 r. obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru, w związku z tym spektakl będzie piękna okazją do obchodów tego święta.

 

Zdjęcia ze spektaklu wykonał: Mariusz Raźniewski. 

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij