PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - 21.01.2020 r. - Johny Kondakjian - „Kraj monastyrów, chaczkarów i moreli. Armenia - skarb Kaukazu”.

2020-01-21

Klubokawiarnia Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2). Start o 19-tej. Wstęp wolny!

Z Johnym Kondakjianem odwiedziny jego ojczyznę - Armenię. Zapoznamy się z ogólnymi informacjami o Armenii, wysłuchamy ciekawostek turystycznych i informacji o ciekawych miejscach, zwiedzimy tajemnicze monastyry i podziwiać będziemy misternie rzeźbione chaczkary. Zobaczymy też filmik promujący ten piękny kraj.

 

Johny Kondakjian - Ormianin, którego pasją są podróże. Fotograf, pilot drona i montażysta filmów. Człowiek otwarty na ludzi. Przyjechał do Polski w 2018 r. w ramach projektu Erasmus + i był wolontariuszem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. Jego życie to świetna opowieść książkowa. Mieszkał w krajach takich jak Syria czy Liban. Jest wolontariuszem w ruchu przeciwko mowie nienawiści (NO HATE SPEECH MOVEMENT) kierowanym przez Departament Młodzieży Rady Europy. Był także wolontariuszem programu UNICEF w Libanie pod nazwą LAHZA 2 - „500 kamer dla 500 dzieci uchodźców z Syrii”.

 

Film o Armenii: https://www.youtube.com/watch?v=kUp-G1Anoqc&t=70s.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij