MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - warsztaty fotograficzne - 7 marca 2020 r. w godz. 10.00 - 14.00.

2020-03-02

Osiem spotkań po 4 godziny od października 2019 r. do maja 2020 r. - w sobotę danego miesiąca w godz. 10.00 - 14.00. Warsztaty poprowadzą: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Szósty warsztat - 7 marca 2020 r.!

Warsztaty pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski www.zpaf.katowice.pl.

 

Cena jednego warsztatu to 70 zł. Maksymalna ilość uczestników to 15 osób. Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniają prowadzący:  Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Każda z osób uczestniczących w warsztatach będzie miała szansę pokazać swoje fotografie na wystawie w Domu Kultury, co będzie szczególnym wyróżnieniem.

 

Warsztat w dniu 7 marca 2020 r. - „Fotograficzne ZINy”.

Podczas najbliższego warsztatu zapoznamy Was z niszowym tematem ZINów. Jak podpowiada Wikipedia ZIN to – rodzaj nieprofesjonalnego pisma tworzonego przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu np. fotografii. Na wstępie omówimy historię tego sposobu publikowania oraz podamy przykłady także te papierowe. Wykonanie ZINu to pracochłonna i czasochłonna sprawa więc szybciutko przejdziemy do praktyki, w której dowiecie się jak zmaterializować swój projekt poprzez złożenie makiety, na końcu pozostanie nam kserodruk szycie i cięcie. Do warsztatu trzeba się odpowiednio przygotować. Zabieramy ze sobą możliwie dużo fotografii w wersji papierowej, które mogą ulec pocięciu, a także ilustracji z gazet, starych książek, kartek pocztowych itp. Itd. Oznacza to, że możecie wykonać ZIN na bazie własnych fotografii lub znalezionych materiałów lub połączyć różne źródła. Do dzieła! 

 

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.plSzczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij