MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - warsztaty fotograficzne - 18 kwietnia 2020 r. w godz. 10.00 - 14.00.

2020-03-15

Osiem spotkań po 4 godziny od października 2019 r. do maja 2020 r. - w sobotę danego miesiąca w godz. 10.00 - 14.00. Warsztaty poprowadzą: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Siódmy warsztat - 18 kwietnia 2020 r.!

Warsztaty pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski www.zpaf.katowice.pl.

 

Cena jednego warsztatu to 70 zł. Maksymalna ilość uczestników to 15 osób. Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniają prowadzący:  Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Każda z osób uczestniczących w warsztatach będzie miała szansę pokazać swoje fotografie na wystawie w Domu Kultury, co będzie szczególnym wyróżnieniem.

 

Warsztat w dniu 18 kwietnia 2020 r. - „Światy równoległe - fotografia studyjna”.

Podczas najbliższego warsztatu wrócimy do fotografii studyjnej. Tym razem zadanie będzie dotyczyło stworzenia minimalistycznej serii zdjęć martwej natury jedynie za pomocą papieru i światła. Rozpoczniemy od solidnej garści inspiracji – przykładów artystów, którzy potrafią wyczarować w swojej pracowni równoległe światy. Następnie przechodzimy do pracy koncepcyjnej na podstawie szkicowego planu a później staramy się wcielić sekwencję fotograficzną w życie. Prosimy o zabranie ze sobą aparatów cyfrowych oraz statywu (opcjonalnie akcesoria oświetleniowe).

 

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.plSzczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij