Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa

Online! MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - E-warsztaty fotograficzne - 25 kwietnia 2020 r. w godz. 10.00 - 20.00.

2020-04-07

 Zapisy na E-warsztat w dniu 25.04.2020 r. - do 20 kwietnia 2020 r.

 

Osiem spotkań po 4 godziny od października 2019 r. do maja 2020 r. - w sobotę danego miesiąca w godz. 10.00 - 14.00. Warsztaty poprowadzą: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Siódmy warsztat - 25 kwietnia 2020 r. ONLINE!

 

 „Światy równoległe - fotografia studyjna”.

 

Kwietniowe warsztaty przybiorą nową dostosowana do okoliczności formę. Podczas warsztatu wrócimy do fotografii studyjnej. Tym razem zadanie będzie dotyczyło stworzenia minimalistycznej serii zdjęć martwej natury jedynie za pomocą papieru i światła.

 

Przed zajęciami uczestnicy otrzymają od prowadzących solidną dawkę inspiracji - przykładów działań artystów, którzy potrafią wyczarować w swojej pracowni równoległe światy. Materiały przesłane zostaną drogą elektroniczną, do samodzielnego zapoznania się kilka dni przed warsztatem.

 

W sobotę 25 kwietnia przechodzimy do pracy koncepcyjnej podczas video-konferencji. Prowadzący opowiedzą dokładniej o zadaniu po czym będzie czas na wykonanie zdjęć. Po kilku godzinach spotkamy się online ponownie i omówimy efekty.

 

Co trzeba przygotować w domu? Aparat fotograficzny na statywie, stanowisko pracy (np. stół dosunięty do ściany) na którym rozłożycie tło (np brystol, materiał itd.) i realizowany temat. Różne rodzaje papieru, kartonu, brystolu, starych plakatów itd. materiały do łączenia klej, taśma, zszywacz itd. a także dostępne oświetlenie zarówno lampy błyskowe, blendy, lampki biurowe, latarki itd. Czyli generalnie wszystko to co jest pod ręką w domu.

 

Podczas najbliższego warsztatu wrócimy do fotografii studyjnej. Tym razem zadanie będzie dotyczyło stworzenia minimalistycznej serii zdjęć martwej natury jedynie za pomocą papieru i światła. Rozpoczniemy od solidnej garści inspiracji – przykładów artystów, którzy potrafią wyczarować w swojej pracowni równoległe światy. Następnie przechodzimy do pracy koncepcyjnej na podstawie szkicowego planu a później staramy się wcielić sekwencję fotograficzną w życie. 

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.plSzczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl. Koszt E-warsztatu w cenie promocyjnej - 50 zł. Zapisy do 20.04.2020 r.

 

Warsztaty pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski www.zpaf.katowice.pl.

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij