Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

Operetka Wczoraj i Dziś w Chwałowicach!

2016-01-19

Szanowni Państwo, informujemy że nie ma już wolnych miejsc na widowisko.

 

Usta milczą, dusza śpiewa, W rytm Walczyka, Dziewczęta z Barcelony, Wilia, Czardasz Rozalindy,Walce i Polki Straussa i Kankan Offenbacha czywiele innych znanych i lubianych melodii, to muzyczna kanwa autorskiego widowiska operetkowego. Ponadto iście komiczne sytuacje rodem z mydlanej opery utworzą historie, które przeprowadzają widza przez intrygę, zdradę, miłość, oraz hulaszczy żywot lekkodusznych arystokratów. Tę wspaniałą operetkę będzie mozna zobaczyć na naszej scenie 6 marca o godz. 17.00. Widowisko trwa 1 godz. i 45 min. Bilety już do nabycia w cenie 35zł w przedsprzedaży do końca lutego, w marcu 45zł, bilety grupowe (przy jednoczesnym zakupie od 10 szt) 30zł

Akcja widowiska rozgrywa się na salonach dziewiętnastowiecznego Wiednia, a konkretnie na jednym z wielu wystawnych bali. Przewijają się tam najrozmaitsze, zjawiskowe damy, jedne dystyngowane inne roztrzepane. W chwilach tak zwanej – słabości, degustując zbyt dużo wytwornego trunku przestają już skrywać namiętne uczucia względem eleganckich panów, a śpiewając pieśń, arię lub tańcząc czardasza, walca czy polkę wyrażają co im w duszy gra.

Panowie natomiast, jako najwięksi znawcy nieodgadnionych kobiecych charakterów, przy wtórze lampki wina, popisują się sami przed sobą najrozmaitszymi sposobami ujarzmiania i poskramiania płci pięknej. Gdy jednak zabawa dobiega już końca wszyscy odnajdują nić porozumienia i łącząc się w pary, kończą zabawę ognistym i szalonym, kankanem.

Charakter nierealnego, przy tym jakże baśniowego i bardzo zabawnego libretta, daje bohaterom możliwość przebierania i przeobrażania się w kogoś zupełnie innego niż  rzeczywistości. Kostiumy jak przystało na elegancki bal są bardzo wyszukane i obowiązkowe, a sceneria sali balowej zachęca widza do uczestnictwa, w niecodziennym spotkaniu z zupełnie nową operetką.


>>zobacz zwiastun

>>strona www

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij