Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

I edycja ogólnopolskiego konkursu Górnośląska Nagroda Literacka JULIUSZ

2016-01-20

Szanowni Państwo, zapraszamy do zgłaszania książek wydanych w roku 2015! Prezydent Rybnika ogłasza I edycję ogólnopolskiego konkursu Górnośląska Nagroda Literacka JULIUSZ dla najlepszych książek ubiegłego roku napisanych po polsku i wydanych po raz pierwszy w 2015 roku. Nagroda wynosi 40.000 zł. Górnośląska Nagroda Literacka JULIUSZ została powołana do życia przez Prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę, w celu uhonorowania najlepszej książki, a także z poczucia, że wartościowa literatura nie chce się zmieścić w gatunkach i definicjach, że istnieją autorzy którzy wykraczają poza granice swoich czasów.

Finał konkursu odbędzie się w październiku 2016 roku podczas Rybnickich Dni Literatury. Kandydatury do Nagrody mogą zgłaszać do 23 lutego 2016 r. wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także: wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim, a także członkowie Kapituły. 

Propozycje do Nagrody należy przesyłać na adres: Urząd Miasta Rybnika, ul. Bolesława Chrobrego 2, 44-200 Rybnik, z dopiskiem „Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz”.

Szczegóły >>pod linkiem

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij