Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ

2016-02-11

W dniu 2 kwietnia (sobota) 2016 r. w ramach Rybnickiego Festiwalu Podróżników KARAWANA w godz. 10.00 - 13.00 w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicachodbędą się bezpłatne Warsztaty fotografii podróżniczej - techniki postprodukcji. Warsztaty poprowadzi Arkadiusz Pałasiński - znany fotografik i podróżnik, organizator i prowadzący warsztaty fotografii podróżniczej, krajobrazowej i górskiej www.palasinski.pl.

 

Opis warsztatów w kilku punktach: 

- jak przygotować się do podróży pod kątem fotograficznym

- przydatne w terenie akcesoria i programy

- jaki sprzęt fotograficzny zabrać

- kompozycja i estetyka obrazu

- jak sprawić by materiał źródłowy był najwyższej jakości

- jak fotografować konkretne tematy

- techniki postprodukcji

- kreacja obrazu

- jak przygotować zdjęcia do internetu

- jak przygotować zdjęcia do wydruku/labu

 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Krzysztof Łapka - mail: sztukafotografii@wp.pl

tel. 513 064 196. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, mail, nr telefonu.

Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona.

 

Po warsztatach, o godz. 13.00 odbędzie się autorskie oprowadzenie po wystawie fotografii Arkadiusza Pałasińskiego pt. „W poszukiwaniu ciszy”, która prezentowana będzie w galeriach Domu Kultury Chwałowice w dniach 18.03-10.05.2016 r.

 

Arkadiusz Pałasiński - artysta fotograf specjalizujący się w fotografii krajobrazowej i podróżniczej. Fascynat fotografii czarno-białej. W poszukiwaniu tematów do swoich projektów, podróżuje po całym świecie. Ulubionym kierunkiem wypraw fotograficznych jest daleka północ - miejsca takie jak Norwegia czy Islandia, gdzie nadal można znaleźć niczym nieskażoną, dziką przyrodę i fotografować w skupieniu, nie będąc otoczonym tłumem fotografów i turystów. Były wiceprezes Związku Polskich Fotografów Przyrody w Okręgu Śląskim, członek rzeczywisty (AFRP) Fotoklubu RP. Liczne prace można znaleźć na stronach: www.palasinski.pl , https://www.facebook.com/ArkadiuszPalasinski/ ,

https://twitter.com/Arek_Palasinski , https://500px.com/fotopalasz .

 

„W poszukiwaniu ciszy”

Góry Europy w obiektywie Arkadiusza Pałasińskiego

Wystawa „W poszukiwaniu ciszy” to pierwsza wystawa z cyklu „Odcienie Europy”. W swoich pracach autor sięgnął po temat bliski współczesnemu człowiekowi - ciszy, a właściwie jej głębokiego deficytu. Zdaniem fotografa wszyscy potrzebujemy choćby odrobiny ciszy, spokoju i wprowadzenia do naszego życia harmonii, która spowoduje, że będziemy szczęśliwsi, łagodniejsi, zdrowsi. Potrzebujemy oddechu, żeby choć na moment zdystansować się od otaczającej nas cywilizacyjnej, często destrukcyjnej rzeczywistości. Na obecnym etapie życia Arkadiusz Pałasiński aktywnie poszukuje sposobów, jak taki stan osiągnąć. Wyraźnie wskazuje nam, że jedną z najwspanialszych możliwości, jest zanurzenie się w górski krajobraz. Góry symbolizują to co niezmienne, emanują swoją potęgą, wprawiają w zachwyt każdego, kto może zobaczyć je z bliska, ładują nasze akumulatory, oczyszczają i porządkują nasze myśli. Zastosowana czarno-biała konwencja prac pozwala na wykorzystywanie siły wyobraźni odbiorcy i sięgnięcie do głębi doznań estetycznych, co gwarantuje bardzo indywidualną interpretację prezentowanych na wystawie obrazów. Format prac został tak dobrany, by widz mógł w pełnym skupieniu wniknąć w obraz, rozbudzić swoją wyobraźnię i swobodnie podążyć za emocjami fotografa. Prezentowany materiał zdjęciowy został wykonany w ciągu ostatnich sześciu lat podczas licznych podróży autora po Polsce, Słowacji, Słowenii, Włoszech, Grecji, Szkocji, Norwegii i Islandii.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij