Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

KMG: Góry Skandynawii. Wyprawy do „Krainy Olbrzymów” - Jotunheimen 2011-2015

2016-02-25

Kolejne spotkanie w ramach Klubu Miłośników Gór organizowane przez Agencję EXTREME www.agencjaextreme.pl i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl odbędzie się w czwartek 10 marca 2016 r. o godz. 18.00. Bilet to jedyne 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - wstęp wolny! Będzie to też kolejna prezentacja z zakresu tematyki Skandynawii przygotowana i zaprezentowana przez Agnieszkę Kępską, która w Rybniku przedstawi jedną z najciekawszych krain Norwegii, prezentując wybrane zdjęcia z ponad 12 lat podróży do szeroko pojętej Skandynawii oraz przybliżając te tereny ciekawymi opowieściami przeplatającymi się z najważniejszymi dotyczącymi ich faktami.

Wyprawy do ”Krainy Olbrzymów” - Jotunheimen 2011-2015 - to pokaz zdjęć i opowieść o czterech górskich wyprawach do jednego ze zdecydowanie najbardziej fascynujących regionów Gór Skandynawskich.

Jotunheimen - groźna, dzika i nieodgadniona - owiana wieloma legendami kraina niegdyś przejmowała grozą nawet dzielnych Wikingów. Dziś jest to miejsce, gdzie nadal czuć budzącą respekt, potęgę Natury. I choć przypuszczamy, że olbrzymie są tam tylko góry, lodowce i opady, to myśl o każdej wyprawie w to miejsce mimo, że niezwykle fascynuje, to również nieco przeraża.

Po przedstawionej prezentacji będzie można także zobaczyć krótki pokaz multimedialny z Jotunheimen oraz wziąć udział w podróżniczej rozmowie.

Agnieszka Kępska - ukończyła Filozofię, Kulturoznawstwo i Geografię na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia Geoturystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie problematyką związaną ze Skandynawią, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Już od ponad dwunastu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową układa programy różnorodnych wyjazdów oraz oprowadza turystów po szeroko pojętej Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Po sezonie turystycznym wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane na trekkingi lub wyprawy na nartach. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach. Agnieszka Kępska wielokrotnie była gościem największych festiwali podróżniczych w Polsce jak np. Włóczykij czy Trzy Żywioły a napisane przez nią artykuły pojawiły się na łamach takich czasopism jak np. Traveller czy Magazyn Turystyki Górskiej N.P.M.. W tym roku ukaże się także pierwsza edycja kalendarzy z kolekcji podróżniczki - prezentującej zdjęcia z jej wypraw oraz przedstawiającej warte odwiedzenia i poznania miejsca.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij