baner informacyjny o ofercie zajęć na sezon 2021/2022
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

E-warsztaty fotograficzne: "Archeologia fotografii - współczesne spojrzenie" - 16.05. 2020 r. w godz. 10.00 - 15.00.

2020-05-04

Zapisy na E-warsztat - do 12.05.2020 r.

16.05.2020 - E-Warsztat. "Archeologia fotografii – współczesne spojrzenie".

 

Czas trwania warsztatów: 10:00-15:00

Prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. 

Start wideokonferencji: 9:45

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl.

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl

Koszt E-warsztatu w cenie promocyjnej - 50 zł. Zapisy do 12.05.2020 r.

  

Warsztaty będą miały formę wideokonferencji grupowej, która odbędzie się za pomocą programu webex. Szczegółowy plan pracy oraz informacje techniczne prześlemy droga emaliową po zapisaniu się. Zadanie warsztatowe uczestnicy będą wykonywać samodzielnie, konsultując je z prowadzącymi.

Tym razem na warsztat weźmiemy pojęcie Archeologii fotografii, zaproponowane przez Jerzego Lewczyńskiego – jednego z najistotniejszych polskich fotografów w historii. Zagłębimy się w samą koncepcję twórczą, ale zajmiemy się również pracą z domowymi archiwami fotograficznymi.

Zadanie praktyczne opierać się będzie na pracy domowymi zbiorami zdjęć, na które w trakcie warsztatu spojrzymy z innej strony, dając im tym samym nowe życie. W pracy twórczej będziemy się inspirować zarówno postawą Lewczyńskiego, jak i współczesnych artystów, których działania wpisują się w założenia Archeologii fotografii.

 

Podczas warsztatu poruszony zostanie również temat zabezpieczania domowych kolekcji zdjęć.

Przed zajęciami uczestnicy otrzymają od prowadzących solidną dawkę inspiracji - przykładów twórczych działań artystów w pracy z archiwami fotograficznymi. Materiały przesłane zostaną drogą elektroniczną, do samodzielnego zapoznania się kilka dni przed warsztatem.
W sobotę 16 maja przechodzimy do pracy koncepcyjnej podczas video-konferencji. Prowadzący opowiedzą dokładniej o zadaniu po czym będzie czas na wykonanie zdjęć. Po kilku godzinach spotkamy się online ponownie i omówimy efekty.
Co trzeba przygotować w domu? Aparat fotograficzny na statywie, stanowisko pracy zadanie może być w przestrzeni domowej lub ogrodowej. Przydać może się również wszystko to co jest pod ręką w domu, co pozwoli nadać nowe życie naszym fotografią. Oczywiście nie zapomnijcie o domowej kolekcji zdjęć – w końcu pracujemy na Waszych archiwach domowych. Prosimy o przygotowanie kopii trzech fotografii z domowego archiwum, najlepiej wydruk skanu na grubszym papierze (z możliwością pocięcia kopii zdjęcia).


Warsztaty pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski www.zpaf.katowice.pl.

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij