Poligon

Tydzień Godnego Porodu. Zapraszamy na ciekawą bezpłatną prelekcję i pokaz filmu

2016-03-10

Dd 7 marca w całej Polsce trwa Tydzień Godnego Porodu. Na ciekawą bezpłatną prelekcję i pokaz filmu w Domu Kultury Chwałowice zapraszamy w sobotę, 12 marca od godziny 14.30 do 17.00. 
"Chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że według prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami" - mówią reprezentantki fundacji Rodzić po Ludzku i organizują w ponad 50 miastach warsztaty, wykłady i inne spotkania o ciąży i porodzie.

Dla każdej osoby, która zainteresowana jest macierzyństwem, prawami rodzącej opartych na standardach opieki okołoporodowej dla ciąży fizjologicznej, obejrzeniem filmu "Microbirth - poród w skali mikro", który wniesie wiele w sposób postrzegania porodu oraz chce wysłuchać osobistych doświadczeń wielomatki Emotikon wink jeśli zajdzie taka potrzeba oraz dla osób, które dotąd nie były tematem zainteresowane, a mają ochotę w sposób nietuzinkowy spędzić sobotnie popołudnie poszerzając swe horyzonty bezpłatnie.
Tydzień Godnego Porodu jest częścią kampanii "Rodzę, mam prawa" Fundacja Rodzić po Ludzku.
Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Spotkanie poprowadzi psycholog z oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, obecnie na urlopie wychowawczym, mama czworga dzieci, dwoje urodzonych w tymże szpitalu, dwoje w domu, najmłodsze lotosowo, karmiąca nieprzerwanie od ponad 4,5 roku. Zainteresowanie stanem błogosłowianym przejawiała już na studiach, na których miała doświadczenia przykre i radosne położnicze, a także napisała pracę magisterską na temat poczucia sensu życia kobiet w ciąży.

Kontakt/informacje:

Aneta Faikis 
tel.693 849 532
e-mail: fanetak@gmail.com

Współorganizator:
Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku
http://www.rtoz.org.pl/onas.php

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij