Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

I METROPOLITALNY KONKURS LITERACKI

2020-06-01

Konkurs w ramach 13. Metropolitalnego Święta Rodziny. W miejsce imprez kulturalnych i sportowych, proponujemy rodzinną wycieczkę w przeszłość, organizując Metropolitalny Konkurs Literacki, którego hasłem będzie „Rodzina przestrzenią spotkania”.

Organizatorem konkursu jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia a instytucjami prowadzącymi są: Biblioteka Śląska w Katowicach i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu.

 

Jest to konkurs na krótki tekst prozatorski, dotyczący historii rodzinnych związanych z naszymi małymi ojczyznami. Teksty wyłonione w toku konkursu znajdą się w książce, która zostanie wydana w przyszłym roku we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Regulamin konkursu został opracowany i podany do publicznej wiadomości przez Bibliotekę Śląską w Katowicach i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu.

Pomysł na konkurs został zaaprobowany przez patronów honorowych MŚR – metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca, biskupa gliwickiego Jana Kopca i biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka.

 

Prace prosimy dostarczać listownie w dwóch egzemplarzach na adres: Biblioteka Śląska w Katowicach (plac Rady Europy 1, 40‐021 Katowice) lub Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu (ul. Księdza Józefa Londzina 3, 41-800 Zabrze), bądź też drogą elektroniczną w postaci pliku PDF, który należy wysłać na adres: sekretariat@bs.katowice.pl  lub: sekretariat@biblioteka.zabrze.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2020r.

Liczymy na zaangażowanie wszystkich miast i instytucji funkcjonujących w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a 13. Metropolitalne Święto Rodziny będzie świętem wielkiej, samorządowej rodziny. Z kolei pokonkursowa publikacja niech upamiętni ten wyjątkowy czas w dziejach Śląska, Polski, Europy i całego świata.

 

Regulamin

Karta zgłoszenia opiekuna uczestnika

Karta zgłoszenia uczestnika

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij