Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

ARTYŚCI WSPIERAJĄ ŚLĄSK

2020-06-09

Muzycy zespołu SĄSTĄD postanowili zainicjować ruch Artyści Wspierają Śląsk, który ma na celu wsparcie nie tylko górników i ich rodzin, ale całej społeczności tego regionu.

Występują przeciwko ostracyzmowi i stygmatyzowaniu Ślązaków. Chcą przerwać narrację, która poniża nasz region w dobie kryzysu, jeszcze dobitniej go naznaczając. W wielu przypadkach sytuacja kryzysowa zbliża do siebie rodziny, firmy, instytucje. Artyści mają narzędzia do budowania mostów między ludźmi – a jest nim język sztuki. Twórczość w dobrej intencji inspiruje, zachęca do działania, nie zważa na podziały.

Trzymajmy się razem – jak na „górniczej zmianie”, jak jest to wpisane w mentalność mieszkańców Śląska.

W akcji może wziąć udział każdy z artystów, poprzez dedykację i oznaczenie hasztagiem #artysciwspierajaslask  swojej wypowiedzi, posta, piosenki, czy koncertu umieszczonego w mediach społecznościowych.

 

Artyści Wspierają Śląsk pojawił się na facebooku, wiele osób chce tu zostawić swój gest solidarności i wsparcia: każda dedykacja, krótki post, zdjęcie, zaproszenie na koncert online, piosenka, polubienie to zebranie wokół wspólnej idei, to jedność w potrzebie i wsparcie w próbie.

Zespół SĄSTĄD ma śląskie korzenie, stąd inicjatywa, która niczym sejsmograf wykrywa i rejestruje społeczne drgania wywoływane pandemią i ludzką bezdusznością. Liczymy na wsparcie artystów, mediów, ośrodków kultury i urzędów.

To ważne by teraz wszyscy tego wsparcia mogli doświadczyć.

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij