Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

Spektakl "Przycisk” Teatru Reduta Śląska - w niedzielę 13 września 2020 r. o godz. 18.00.

2020-09-12

Spektakl trwa 60 minut. Bilety w cenie: normalny - 15 zł, seniorzy - 10 zł do kupienia na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Nowy spektakl Teatru "Reduta Śląska" koncentruje się wokół tematu starości. Twórcy oddają głos różnorakim jej obliczom - bywa przecież zarówno piękną jesienią życia jak i nieznośną, pełną cierpienia i bólu zimą. Czy finał życia może przydarzyć się również latem? Komu tak naprawdę potrzebny jest przycisk? Na konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia przycisku przybywają starzy i młodzi. Głosować będziemy za lub przeciwko starości. Twoja starość jest wreszcie w Twoich rękach!

 

„Przycisk”: reżyseria - Iwona Woźniak, scenariusz - Sandra Staletowicz, asystent reżysera - Olga Chrzan, scenografia i kostiumy - Iga Słupska, muzyka - Jan Nowak, koordynacja pracy artystycznej - Barbara Michalik, występują aktorzy Teatru „Reduta Śląska”.

 

Filmowy zwiastun spektaklu „Przycisk”: https://youtu.be/4wg1gVvrOCU.
Reportaż COMTV.pl ze spektaklu „Przycisk”: https://www.youtube.com/watch?v=zNidxP1VrC8.

 

Swoje początki amatorski Teatr Ludowy Reduta Śląska datuje na rok 1933. Grupę tworzyli pasjonaci, absolwenci śląskich szkół, ludzie różnych zawodów, których celem było propagowanie kultury, teatru, a co najważniejsze języka polskiego. W ciągu całej działalności Reduty przez teatr przewinęło się kilkaset osób, którzy byli przyjaciółmi i po pewnym czasie stali się jedną wielką rodziną. Na początku swojej działalności redutowcy spotykali się w Domu Kultury Huty Kościuszko, który był opiekunem i głównym patronem zespołu. Następnie swoje zajęcia Reduta kontynuowała w prowizorycznym Domu Kultury na Paderewskiego w Chorzowie, a premiery (głównie bajki dla dzieci) były wystawiane w sali teatralnej szkoły podstawowej nr 5 oraz na scenie Teatru Miejskiego jeszcze przed jego zamknięciem. Teatr działał z wielkim rozmachem, na przedstawienia przybywali nie tylko mieszkańcy Chorzowa , ale także osoby z ościennych miast. Po wojnie - do 1995 roku, czyli do czasu zawieszenia działalności, Reduta wystawiła ok. 80 premier. Teatr wznowił swoją działalność w marcu 2012 r., a obecna siedziba mieści się w Chorzowskim Centrum Kultury www.chck.pl. Oficjalna strona teatru: www.redutaslaska.pl.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij