Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Zdjęcia zajęć  - ludzie i przedmioty

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - 01.09.2020 r. - Alicja Stolarczyk - „Sardynia - moja miłość".

2020-07-31

Klubokawiarnia Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2). Start o 19-tej.

Wstęp wolny, ale z uwagi na zalecenia sanitarne jest limit miejsc! Rezerwacji na spotkanie prosimy dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć ze sobą maseczkę (lub alternatywne zakrycie ust i nosa), mile widziane osoby spokrewnione, wtedy nie trzeba będzie zachowywać dystansu.

Na której europejskiej wyspie znajdziecie „karaibskie” plaże? Dlaczego Sardyńczycy są długowieczni? Czy wyspę odwiedzali kosmici i gdzie znajdziesz tam moc? Ile dni w roku świeci tam słońce? Dlaczego Sardynia to raj i dla leniuchów i dla osób aktywnych fizycznie? Jak się dostać na Sardynię i ile kosztują tam wakacje? Jak wygląda życie blogera podróżniczego? O tym wszystkim opowie głosem, zdjęciami i filmami Alicja, od 10 lat zakochana bez pamięci w Sardynii. Jest blogerką, podróżniczką, autorką tekstów o wyspie oraz szczegółowych przewodników po niej („Sardynia Wschodnia”, „Sardynia Południowa”, „Sardynia Północno-Wschodnia”, „Sardynia Północno-Zachodnia”). Sardynia odmieniła jej życie, może ten sardyński wieczór odmieni Wasze następne wakacje...? Alicja była na Sardynii także tego lata, opowie więc także o tym, jak wygląda Sardynia w ten dziwny, postpandemiczny czas.

 

Film: Rejs z Hanibalem Porto Pino - Alicja na Sardynii: https://www.youtube.com/watch?v=M_xMK9owC6g.
Inne filmy z Sardynii na: https://www.sardynia-wakacje.com/wideoblog.

 

Spędzając wakacje na Sardynii macie dużą okazję natknąć się na jedną z bardzo wielu „Fest” i „ Sagr”. Są to organizowane cyklicznie imprezy religijno-kulturalno-folklorystyczno-kulinarno-muzyczne. Każde szanujące się miasteczko i każda wioska co najmniej 1-2 razy w roku (a niektóre kilkanaście!) urządza sobie z różnych okazji takie , zwykle weekendowe święto. Festy i sagry są organizowane przez cały rok, bardzo ciekawe są te w czasie karnawału i Wielkanocy - to świetny powód żeby wybrać się na Sardynię poza sezonem.

 

Alicja Stolarczyk, lat 46, mieszka w Rudzie Śląskiej, była 17 lat nauczycielką, obecnie podróżuje i prowadzi blog „Polskie Wakacje na Sardynii” (kompendium praktycznych i szczegółowych informacji o różnych zakątkach Sardynii), oraz kanał na YouTube, pisze autorskie przewodniki, doradza przy organizowaniu wyjazdów na wyspę na własną rękę. Współorganizuje też wyprawy tematyczne na Sardynię. Ma wiele pasji - indianistyka, joga, rękodzieło, biżuteria artystyczna, Italia i język włoski. Strony: http://wakacje-sardynia.blogspot.com/, https://alicjanasardynii.pl/, https://www.youtube.com/user/AlicjaStolarczyk0.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij