Wszystkie bilety na spektakl zostały wyprzedane! Informacja w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.
"Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?” - spektakl dla wszystkich, którzy ukończyli 4. rok życia. Czas trwania - ok. 70 min. W ramach programu TEATR POLSKA 2020 gościnnie wystąpi Teatr „Baj Pomorski” z Torunia.
Niedźwiedź i Masza… to znana większości dzieci dowcipna i ciepła opowieść o przyjaźni pozornie niemożliwej, ucząca, jak często, bazując jedynie czyjejś powierzchowności, wydajemy o kimś krzywdzący, negatywny osąd. Pewnego dnia doszło do niecodziennego spotkania. Mała dziewczynka trafiła do domu groźnego niedźwiedzia, który postanowił ją uwięzić. Aby wyjść na wolność, musi spełnić jeden warunek… Jaki? Przekonajcie się sami! Co wyjdzie ze spotkania postaci ze zdawałoby się odmiennych światów? Jak potoczy się ich znajomość? Czego mogą nauczyć siebie nawzajem? Wejdźcie razem z nami do lasu i przeżyjcie przygody razem z bohaterami tekstu Marty Guśniowskiej. Inspiracją dla niego była rosyjska baśń, w której pojawiła się słynna para.
Trailer spektaklu „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?”:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=tu-vgE0nHRc&feature=emb_logo.
Twórcy: autor - Marta Guśniowska, reżyseria - Michał Tramer, scenografia - Olga Ryl-Krystianowska, muzyka - Tomasz Giczewski, asystent reżysera - Anna Katarzyna Chudek, realizacja traileru - Ireneusz Maciejewski. Obsada: Anna Katarzyna Chudek - Zając 1, Babcia, Dominika Miękus - Masza, Krzysztof Grzęda - Zając 2, Dziadek, Andrzej Słowik - Niedźwiedź.
Premiera spektaklu miała miejsce 31.03.2019 r. na Małej Scenie Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu www.bajpomorski.art.pl.
Recenzje: A na Małej Scenie Baja Pomorskiego w Toruniu reżyser, scenografka i kompozytor dokonali inscenizacji wręcz idealnej (...) Świetna to lekcja teatru dla najmłodszych widzów. Anita Nowak, W Baju szaleją mapety!, e-teatr.pl.
Spektakl ten, oprócz wielu czytelnych przesłań, mówi, że ludzie i zwierzęta mieszkając w różnych środowiskach mogą się ze sobą zaprzyjaźnić, zrobić coś razem – na przykład wspólnie przyrządzać posiłki. Pokazuje, że różnice nie są ważne, że zawsze można znaleźć coś, co na połączy. Tak jak autorzy spektaklu połączyli ze sobą amerykańskie muppety z ulicy Sezamkowej z rosyjską opowieścią o Niedźwiedziu i Maszy oraz z polską wyobraźnią. Ilona Słojewska, Niedźwiedź, Masza i... Słowik, Dziennik Teatralny.
Celem programu TEATR POLSKA www.teatrpolska.pl jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program TEATR POLSKA jest finansowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego www.instytut-teatralny.pl ze środków pochodzących z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.