Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
grafika, grajkółko dla dzieci 1-4 lata, dzieci przyjechał teatr, teatr atofri, 26 marca 2023 godz. 11:00 bilet: 20 zł logo dk
grafika, pastelowe pisanki, na żółtym tle figury szachowe, logo domu kultury, wielkanocny turniej szachowy "o kopę jaj" 1.04.2023 godz. 10:00
41. Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego 20 maja 2023 godz. 17:00 koncert finalistów i zespołu małe tgd, na fioletowo niebieskim tle w fale zdjęcie grupowe dzieci i logo
baner z kształtami geometrycznymi w kolorach żółty, niebieski, róż, granat. Logo Narodwego Centrum Kultury i "Zaproś nas do siebie!"

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - 13.10.2020 r. - Małgorzata i Michał Pawełczyk - “Rowerowy trawers Andów”.

2020-08-11

Klubokawiarnia Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2). Start o 19-tej. Wstęp wolny!

Czy w czterech literach można zamknąć plan na wielomiesięczną wyprawę? Tak. Andy, najdłuższe pasmo górskie Świata, dają taką możliwość. W połowie 2018 roku stawiliśmy się z rowerami, wielkim ekwipunkiem, w towarzystwie rodziny i przyjaciół na lotnisku w podkrakowskich Balicach. W końcu plan zaczął się ziszczać, wyruszaliśmy w podróż bez biletu powrotnego.

 

Chcemy się podzielić doświadczeniem prawie dwuletniej rowerowej podróży w osi Andów. Na spotkaniu w Rybniku pożeglujemy z patagońskim wiatrem, a jeśli pozwoli staniemy pod wiatr. Postaramy się poczuć przestrzeń, by 20 km dojazd do pracy stał się śmieszną błahostką. Zobaczymy przepiękne drogi przez najwyższe górskie przełęcze, na których można się zagubić na wiele dni. Drogę będą nam przebiegać strusie, guanaco, lamy, alpaki, wikunie i pancerniki! Zaparzymy kawę na 4700 m n.p.m., bo nie spytamy baristy o pozwolenie. Zgadnijcie jaki miała smak! Nie odważymy się powtórzyć tej degustacji na sześciotysięcznych szczytach, ale nie raz otworzymy kawą inspirujące dysputy. Później dotkniemy jej krzewów, gdy po zielonych zboczach zjedziemy w miejsca, gdzie dojrzewają czerwone owoce tego najważniejszego na świecie napoju. Cóż, tak myślimy.

 

Coś tutaj pominęliśmy? Na pewno tak. Wsiadaj z nami na rower, żeby niczego nie przegapić. Przejedziemy Paragwaj, Argentynę, Chile, Boliwię, Peru, Ekwador i Kolumbię. Poznajmy się.

 

Gosia - Świetnie się czuje, gdy nie stoi w miejscu. Trekkingi i tułaczki z plecakiem nie są jej obce. Rower okazał się dla niej ulubionym sposobem podróżowania. Jej marzeniem jest bycie dobrym człowiekiem. Bycie lekarzem jest przywilejem, który na co dzień ułatwia to realizować.

 

Michał - Na początku 2018 roku wypalił dziurę w ostatniej flanelowej koszuli. Stwierdził, że to dobry moment by na chwilę przerwać pracę programisty i spróbować innych pasji. Na wyprawie, jako podróżnik rowerowy, fotograf i blogger, starał się nadać wartość każdemu z tych słów.

 

Wspólnie prowadzą blog, który w większości zagospodarowały zapiski z tej wyprawy. Wszystkie informacje znajdziesz pod adresem: https://kwestiaszlaku.pl, https://www.facebook.com/kwestiaszlaku.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij