Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - 09.02.2021 r. - Wojciech Warzecha - „Wędrując ścieżkami Inków - Peru i Boliwia".

2020-10-27

Klubokawiarnia Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2). Start o 19-tej.

Wstęp wolny, ale z uwagi na zalecenia sanitarne, prosimy dokonywać rezerwacji miejsca pod nr tel. 513 064 196. Prosimy również o zabranie maseczki (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa).

Podróż do Peru i Boliwii we wrześniu 2019 r. z założenia miała być nie tylko w miejsca znane i oczywiste. Pierwszym celem było zejście do Kanionu Colca, do niedawna uznawanego za najgłębszy kanion na świecie, dwukrotnie głębszego niż Kanion Kolorado. Kanion ten zyskał swoją sławę dzięki Polakom, którzy w 1981 r spłynęli rzeką ponad 100 km w kajakowej wyprawie.

Jednak najważniejszym celem, głównym punktem programu, było przejście górami do mało znanego kompleksu Choquequirao - siostrzanego miasta Machu Picchu. W odróżnieniu do Machu Picchu, które każdego dnia odwiedza około 3000 osób, przez 4 dni treku do Choquequirao spotkaliśmy mniej niż 10 osób. To idealne miejsce do poznania perełek kultury Inkaskiej z dala od tłumów. Później drogowskazami były dla nas trzy wulkany otaczające białe miasto - Arequipę. Dalej wizyta w Cuzco dawnej stolicę imperium Inków. Następnie wyobraźnię rozpalało jezioro Titicaca ale oglądane od strony boliwijskiej. Tam też odwiedziliśmy świętą wyspę Isla del Sol.

Następnie skok do La Paz, miasta którego najniższa dzielnica jest na wysokości 3250 m npm a górna część 4150 m npm, w którym mieszka ponad 2,3 mln ludzi. Ostatnim i jednocześnie trzecim najważniejszym powodem wyjazdu była trzydniowa wycieczka na Salar de Uyuni. To największe solnisko na świecie , położone na wysokościach 3650 do blisko 5000 m npm z wieloma wygasłymi wulkanami oraz kolorowymi lagunami sprawia, że wydaje ci się, że to gdzieś na odległej planecie. Przez trzy dni przejechaliśmy 650 km przez prawdziwie księżycowy krajobraz .

Wojtek Warzecha - Z plecakiem bez biura do Peru i Boliwii Machu Picchu:
https://www.youtube.com/watch?v=SerAyUbJHz0&feature=emb_logo 
Wojtek Warzecha - Z plecakiem bez biura do Peru i Boliwii Canion Colca:
https://www.youtube.com/watch?v=xbVtpQb7Tzg&feature=emb_logo 


Wojtek Warzecha - ma 56 lat i 9 lat temu zaczął podróżować samodzielnie bez pomocy biur podróży. Inspiracją do jego wyjazdów są często zdjęcia czy filmy podróżnicze. W ostatnich latach odwiedził Peru i Boliwię, Chile i Argentynę, Parki narodowe na zachodnim wybrzeżu USA, Maroko czy Gruzję. Poza dalekimi wyjazdami za ocean, od pięciu lat wspina się na via ferratach w Dolomitach a w ciągu ostatnich 4 lat a dokładniej w ciągu 91 dni w tych latach przeszedł ponad 2990 km, różnymi drogami do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Podczas ostatniej wędrówki z Sewilli do Santiago zbierał pieniądze na podopieczną fundacji SOS Wioski Dziecięce i w trakcie miesiąca zebrał ponad 21.000 zł na pomoc dla niej. Od niedawna dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży na blogu http://zplecakiembezbiura.pl  oraz na Youtube i Instagramie pod ta sama nazwą „z plecakiem bez biura”.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij