baner Fishka Październik 2020
baner Podróże w nieznane
Teatralny poranek najnaja listopad 2020 pompu i pumpo
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

XXVII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika - zgłoszenia do 30.11.2020 r.

2020-10-16

Regulamin Festiwalu dostępny na stronie: https://mfkip.pl/regulamin

XXVII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie https://mfkip.pl/ odbędzie się w dniach:
7-27 grudnia 2020 r. - I etap Festiwalu;
7 do 9 stycznia 2021 r. - II etap Festiwalu - przesłuchania finałowe.
10 stycznia 2021 r. - Koncert Galowy.

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 30 listopada 2020 r.
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie http://mfkip.pl/rejestracja i przesłania pliku nagrania wideo.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu, który przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia za wyjątkiem uczniów klas wokalnych). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat.

Uczestnicy Festiwalu prezentują trzy dowolnie wybrane kolędy lub pastorałki (soliści i duety dwie) w tym jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę. Dopuszcza się możliwość użycia podkładu muzycznego. W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a cappella. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut (soliści i duety) lub 15 minut (zespoły i chóry).

Eliminacje do tegorocznej edycji konkursu trwać będą w dniach 7-27 grudnia br. w formie zdalnej - komisje w ośrodkach regionalnych będą oceniały nagrany i przesłany materiał, a najlepsi uczestnicy zostaną do kolejnego zakwalifikowani etapu.

Przesłuchania eliminacyjne w rejonie rybnickim planowane są w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B) www.dkchwalowice.pl w środę 9 grudnia 2020 r.

Po I etapie Festiwalu wyniki z przesłuchań eliminacyjnych będą opublikowane na stronie internetowej Festiwalu https://mfkip.pl/.

Finał zaplanowano w dniach 7-9 stycznia 2021 r. (o ile przepisy epidemiczne nie zostaną zaostrzone) będzie umożliwiał występ w specjalnie przygotowanych sześciu miejscach w Polsce (Będzin, Bydgoszcz, Goleniów, Lublin, Warszawa i Wrocław). Występy dzięki transmisji na żywo oceniać będzie znajdująca się w Będzinie komisja. Kilka lokalizacji zapewni możliwość odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia sceny przed każdym występem.

Szczegóły dotyczące Festiwalu (warunki zgłoszenia, warunki uczestnictwa, przebieg festiwalu, regulamin jury, nagrody i wyróżnienia) znajdują się w regulaminie na stronie: https://mfkip.pl/regulamin.

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij