baner Fishka Październik 2020
baner Podróże w nieznane
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - 02.02.2021 r. - Katarzyna i Krzysztof Konopka - „Floryda z namiotem”.

2020-10-27

Klubokawiarnia Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2). 

Wstęp wolny, ale z uwagi na zalecenia sanitarne, prosimy dokonywać rezerwacji miejsca pod nr tel. 513 064 196. Prosimy również o zabranie maseczki (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa).

 

Floryda - ten bogaty stan w USA kojarzy się najczęściej z ekskluzywnymi wakacjami na Miami Beach i Key West. My postanowiliśmy pojechać i zobaczyć go tak jak lubimy najbardziej, czyli jak najbliżej natury śpiąc w namiocie w parkach  narodowych. Okazało się, że był to bardzo dobry pomysł, bo Floryda posiada świetnie przygotowaną infrastrukturę do kampingowania zupełnie inną niż znamy z Europy. Dzięki dużej dostępności informacji w sieci mogliśmy stosunkowo łatwo i szybko przygotować taki wyjazd. Ponieważ od zeszłego roku Polacy mogą podróżować do USA bez wiz, chcielibyśmy pokazać jak można przygotować taki wyjazd samodzielnie i co nam się szczególnie spodobało.

Kasia i Krzysiek Konopka - Rybniczanie, którzy kampingują w podróży od zawsze. Ponad 20 lat wspólnie oraz razem z dwiema córkami - Emilią i Mają. Zawsze zabierają ze sobą namiot, ponieważ lubią gdy ich podróż toczy się spontanicznie i baza noclegowa nie jest ograniczeniem. Namiot był z nimi na wyprawach motocyklowych, wakacjach rowerowych, szlakach kajakowych i górskich. I tak zebrali już bogatą listę najpiękniejszych miejsc noclegowych w „hotelach” z milionem gwiazd nad głowami. Spali w kanionie rzeki Verdon, przy cerkwi pod Kazbekiem oraz na winnicy w Gruzji, na górskich przełęczach i przy huku wodospadu w norweskim fiordzie, na gorących plażach Peloponezu oraz przy błotnych wulkanach w Rumunii.  Od 5 lat oprócz namiotu podróżują również z hamakami oraz vanem z namiotem na dachu.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij