baner Fishka Październik 2020
baner Podróże w nieznane
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

Moje Chwałowice wczoraj i jutro

2016-07-18

Zapraszamy młodzież na warsztaty w ramach projektu "Zmierz się z legendą" - organizowanych przez Fundację Cylinder

Masz od 13 do 18 lat i mieszkasz w Chwałowicach? Chcesz poznać nietuzinkowe historie i legendy Chwałowic? A może wyżyć się artystycznie w glinie i wielkich makietach? Chcesz coś zmienić w swojej okolicy, ale nie wiesz skąd pozyskać na to środki?

Zapraszamy na serię 8 warsztatów, na których wspólnie na nowo odkryjemy skarby Chwałowic. Przyjdź na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się o 16:00 w poniedziałek 18.07 w Domu Dultury w Chwałowicach przy ul. 1 maja 91B.

Co planujemy robić na kolejnych warsztatach:

DIGITALIZACJA - za pomocą przenośnych skanerów utrwalać będziemy dostępne zasoby historyczno-kulturowe (pocztówki, zdjęcia, mapy itp.)

INICJATYWA WŁASNA - dowiecie się, skąd można pozyskać środki na realizację własnych pomysłów - np. wybudować tor rolkalski, boisko do kosza lub gdzie wynająć salę na próby swojego zespołu.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE - będziemy tworzyć ogromne ilustracje i instalacje do legend i historii związanych z Chwałowicami, naprasowywanki na koszulki oraz gliniane figurki.

URBAN ARCHITECT - stworzymy ogromną makietę Chwałowic, na której planować będziemy rozwiązania podnoszące atrakcyjność Chwałowic.

.. oraz wiele, wiele innych :)

Planujemy 8 spotkań, średnio po 3 godziny każde na przestrzeni lipca- listopada tego roku. W międzyczasie otrzymacie środki na realizację miniprojektów na terenie Chwałowic.

Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1054498657972933/ mailowo: kontakt@cylinder.org.pl

oraz pod numerem telefonu: 732 022 602

Zapraszamy ;)

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij