Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Młynarski na Dzień Matki, Koncert M... jak M. po prawej sylwetka mężczyzny po lewej duży czerwony godździl
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
piracki dzień dziecka, w kartonowej łódce dwóch małych piratów wypatruje czzegoś

MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - warsztaty fotograficzne - 13.03.2021 r. g. 15.00 - 19.00.

2021-03-05

Spotkania po 4 godziny od marca do grudnia 2021 r. w drugą sobotę miesiąca w godz. 10.00 - 14.00. Cena jednego warsztatu to ok. 80 zł. Maksymalna ilość uczestników to 15 osób. Obowiązują zapisy.

UWAGA! Warsztaty w dniu 13.03.2021 odbędą się w dwóch grupach, pierwsza w godz. 10.00-14.00 (nie ma już miejsc), druga w godz. 15.00-19.00.

 

Na każde zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, opcjonalnie lampę błyskową, akcesoria fotograficzne). Zajęcia będą odbywały się również poza siedzibą DK Chwałowice, po wcześniejszym ustaleniu. Warsztaty zostaną podsumowane wystawą zbiorową w styczniu 2022 r., a w wakacje, jak dobrze pójdzie, planowane jest zorganizowanie weekendowego wyjazdu plenerowego! Dlatego warto zaplanować uczestnictwo w całym cyklu, a nie pojedynczych zajęciach.

Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniają prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl lub tel. 513064196. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.


Warsztat w dniu 13 marca 2021 r. - „Notatnik twórcy oraz rozgrzewka - ćwiczenie praktyczne”.


Zapraszamy na pierwsze zajęcia po „sanitarnej” przerwie. Po wielu eksperymentach w obrębie fotografii alternatywnej oraz podstawach sztuki widzenia nadszedł czas na pierwsze poważne wyzwanie - cykl zdjęć. W 2021 roku skupimy się na indywidualnych projektach artystycznych - projektach długoterminowych.

W programie przewidujemy zajęcia teoretyczno-wykładowe oraz warsztaty praktyczne. Zajęcia studyjne i plenery fotograficzne, wizyty na wystawach, morze inspiracji w postaci omówienia twórczości wielu polskich i światowych autorów, kilogramy książek i katalogów, indywidualne konsultacje. Przedstawimy Wam cały proces twórczy od pomysłu do realizacji w postaci ekspozycji wystawienniczej.

Od czego zaczniemy? Od początku... Na pierwszych zajęciach pokażemy Wam jak odnaleźć IDEĘ - tak, tak ten jedyny, unikalny i osobisty pomysł, który później stanie się axis mundi Waszego fotograficznego widzenia. Nauczymy Was prowadzenia notatnika twórcy - niezbędnego narzędzia przy długoterminowych działaniach. Nie zabraknie też ćwiczenia praktycznego - swoistej rozgrzewki fotograficznej po pandemicznym zastoju.

Serdecznie zapraszamy na kolejną szaloną i twórczą przygodę fotograficzną! - Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij