Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

PODRÓŻE W NIEZNANE: Sri Lanka - wyspa, której nie da się zapomnieć

2016-09-21

W czwartek 22 września 2016 r. o godz. 18.00 Katarzyna Irzeńska opowie o swojej podróży do Azji. Bilet wstępu to jedyne 10 zł. Dzieci, młodzież szkolna i studenci oraz uczestnicy Chwałowickiego Dnia Bez Samochodu - WSTĘP WOLNY!

 

 

 

 

 

Sri Lanka była jej pierwszym wyjazdem do Azji. Została wyrwana z wiru pracy i europejskich miast do innego świata, gdzie codzienne jej życie przekręciło się o 180 stopni. Ta podróż odkryła przede nią całkiem nową rzeczywistość. Wszystko było tam inne. Była na safari, spacerowała po plantacjach herbaty, uciekała z głośnych miast, jadła najostrzejsze potrawy w życiu, widziała wiele świątyń buddyjskich, przeżyła cudowny trekking, jeździła komunikacją miejską ryzykując za każdym razem życie i co najważniejsze - poznała wielu wspaniałych ludzi. Miejsca jakie odwiedziła to: Dehiwala, Habarana, Sigirija, Polonnaruwa, Dambula, Matale, Kandy, Pinawala, Haputale, Nuwara Eliya, Ella, Lipton Seat, Word's End, Yala Park, Tissamarhama, Ahangama, Mirssa, Galle, okolice Kosgody i Bendoty, Colombo. Jak mówi - Sri Lanka to cudowna wyspa, której nie da się zapomnieć.

 

Katarzyna Irzeńska - 29-letnia gaduła, która nie wyobraża sobie życia bez podróżowania. Na co dzień pracuje w firmie medycznej w Katowicach. Każdą wolną chwilę spędza na planowaniu kolejnej podróży. Uwielbia poznawać nowych ludzi, ich kulturę i obyczaje. Skończyła studia o profilu medycznym i technicznym, ale dopiero podróżowanie po świecie sprawiło, że czuje się teraz w każdym miejscu jak ryba w wodzie. Jak dotąd zajmowała się tanim podróżowaniem po Europie, a w październiku 2015 roku zasmakowała swojej pierwszej wyprawy do Azji wybierając się na  Sri Lankę. Od 4 lat prowadzi bloga „Obserwatorium kultury i świata podróży” www.kirzenska.wordpress.com, gdzie oprócz relacji z wyjazdów recenzuje książki i filmy o tematyce podróżniczej. Nie potrafi wysiedzieć w miejscu. Żyje w ciągłym biegu i nie zamierza przestawać. 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij