Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
grafika, grajkółko dla dzieci 1-4 lata, dzieci przyjechał teatr, teatr atofri, 26 marca 2023 godz. 11:00 bilet: 20 zł logo dk
grafika, pastelowe pisanki, na żółtym tle figury szachowe, logo domu kultury, wielkanocny turniej szachowy "o kopę jaj" 1.04.2023 godz. 10:00
41. Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego 20 maja 2023 godz. 17:00 koncert finalistów i zespołu małe tgd, na fioletowo niebieskim tle w fale zdjęcie grupowe dzieci i logo
baner z kształtami geometrycznymi w kolorach żółty, niebieski, róż, granat. Logo Narodwego Centrum Kultury i "Zaproś nas do siebie!"

Wrześniowy Wieczór Sztuk - SZTUKOBRANIE

2016-08-29

Po wakacjach wracają Chwałowickie Wieczory Sztuk. W programie najbliższego, w dniu 10 września o godz. 18.00: koncert Studia Wokalnego Jarosława Hanika, poezja Grzegorza Tokarczyka, wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Pietrek, wernisaż wystaw fotografii Marka Wesołowskiego. WSTĘP WOLNY!

 

 

„dopełnienie” 

lubię gdy malarstwo nie opowiada lecz mówi

czasami stawia pytania, czasem odpowiada,

chwyta ulotną chwilę i zatrzymuje na dłużej

nie krzyczy, nie narzuca lecz dopełnia przestrzeń

Jadwiga Pietrek

 

Jadwiga Pietrek - mgr sztuki, pedagog. Mieszkanka Wodzisławia Śląskiego. Ukończyła: Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego (dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Lecha Kołodziejczyka), studia podyplomowe  z zakresu zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodowo od 34 lat związana z placówkami kultury, obecnie jako instruktor plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Organizator i kurator wielu wystaw grupowych i indywidualnych, plenerów i przeglądów. Inicjator i organizator projektów promujących plastykę, sztukę i rękodzieło. Założyciel i opiekun działającej nieprzerwanie od 19 lat Grupy Twórczej “Pasja” oraz dziecięcych  grup plastycznych. Wspiera twórczość młodych artystów organizując im pierwsze indywidualne wystawy, zajmuje się promocją twórców nieprofesjonalnych. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, grafiką, fotografią, projektowaniem graficznym oraz ilustracją. Swoje prace wielokrotnie prezentowała na wystawach indywidualnych a także z Grupą Twórczą Pasja. Jest laureatką I nagrody Konkursu im Van Gogha w Rybniku. Została uhonorowana nagrodą „Quality” Miasta Radlin.

 

Marek Wesołowski - urodził się w 1968 roku. Fotografik, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Od 2010 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, członek Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego i Żorskiego Towarzystwa Fotograficznego „Kadr”. Realizuje fotografie z zakresu pejzażu, reportażu i portretu. Opieka artystyczna fotografika Józefa Ligęzy i współpraca z Krzysztofem Millerem - operatorem filmowym i fotografikiem - wywarły decydujący wpływ na postrzeganie przez niego człowieka jako wartości najwyższej. Właściciel firmy Virtual Studio. Swoje fotografie prezentuje na autorskim blogu: www.marekwesolowski.blogspot.com oraz stronie firmowej www.virtualstudio.pl.  

 

Jarosław Hanik - urodził się w 1970 roku. Certyfikowany instruktor śpiewu metodą MIX (International Voice Teachers of Mix), pedagog, akompaniator, pianista jazzowy,  kompozytor i aranżer. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Rybniku, studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie pracuje w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, gdzie prowadzi zajęcia i warsztaty wokalne dla młodzieży. W nauce stosuje własne, wypracowane indywidualnie metody, w dużej mierze bazujące na wyobraźni, rozwoju wrażliwości młodych artystów, identyfikacji z tekstem piosenki i muzyką. Wielu jego podopiecznych zajmowało czołowe miejsca na ogólnopolskich i regionalnych przeglądach i festiwalach piosenki. 

 

Grzegorz Tokarczyk - urodzony 27.04.1982 r. w Wodzisławiu Śląskim, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale filozoficznym. Obecnie pracuje w JSW jako elektryk p/z. Pasja życiowa to rodzinne wędrówki po górskich szlakach. Za opowiadania „Przy drodze” oraz „Słowik” dwukrotne zajął trzecie miejsce w przeglądach literackich w Jastrzębiu Zdroju w latach 1995 - 2000. W tym też okresie związany z grupą muzyczna Becoming. Od 2013 roku, skupia się na tworzeniu krótkich form literackich w klimacie poetyckim. Refleksje o swoim tu i teraz zawarł w tomiku poetyckim „Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości”.

 

Grzegorz Tokarczyk

letarg

 

nasze  zmartwienia i lęki

zamknęliśmy w szufladzie

z rachunkami

 

teraz  mrożona kawa i

parasolki w drinkach

w nadmorskim azylu

 

bryza łopocze koszulami

słomkowe kapelusze

setny raz chcemy rzucić wszystko

zanurzeni w morzu słońca na zawsze

 

brak olejku

w porze obiadowej słodko irytuje

piasek we włosach uwiera jak myśl

że to zawsze trwa zbyt krótko

 

 

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij