Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

Magda Navarrete Trio Flamenco - cudowny koncert już w sobotę 17 września o godz. 18.00.

2016-08-30

Zapraszamy na wyjątkowe opowieści o Hiszpanii, muzyce i flamenco oraz koncert z pokazem tańca flamenco. Bilety: 35zł /w cenie biletu kieliszek wina z lokalnej Winnicy Laguna lub soku/. UWAGA: w przypadku wcześniejszej rezerwacji i zakupu biletu - 1 bilet powoduje uczestnictwo w koncercie całej rodziny (rodzice i dzieci). 

MAGDA NAVARRETE  - wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu. Kobieta z pasją, talentem i wizją. Wciąż gdzieś w drodze pomiędzy Warszawą, Montevideo, Sevillą a Dublinem. Ma 34 lata a jej biografia wygląda na dwa razy tyle. Tworzy spektakle, nagrywa płyty, koncertuje, prowadzi własne studio wokalne Warsaw Vocal Studio www.warsawvocalstudio.pl , uczy śpiewu i tańca flamenco za granicą. Jej płyty „Chilli” i „Iman” zaistniały nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim, gdzie Magda regularnie koncertuje. Śpiewa od dziewiątego roku życia. Swój talent i zdobyte umiejętności wciąż rozwija podróżują po całym świecie, czerpiąc bezpośrednio z etnicznych utworów. Pisze teksty po hiszpańsku i układa melodie w latynoskie rytmy. Jako jedyna kobieta w Polsce śpiewa bolera i flamenco na ustanowionym przez Hiszpanów i Latynosów poziomie. Zapraszana jest do współpracy przy wielu festiwalach i produkcjach muzycznych na świecie, m.in. w Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Nowym Jorku, Rumunii, Berlinie, czy Londynie. Niezwykły styl artystki jest efektem świadomego ulegania wpływom różnorodnych muzycznych gatunków. Magda urodziła się w Warszawie, w Madrycie studiowała muzykę i antropologię, w Ameryce Południowej nawiązała bliską współpracę z tamtejszym rynkiem muzycznym. Obecnie mieszka pomiędzy Polska a Irlandią. Pomimo międzynarodowego doświadczenia, cały czas domem nazywa Warszawę i coraz częściej w swoich fuzjach muzycznych czerpie z polskich tradycji. Kształci się wokalnie u najlepszych nauczycieli w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych. Jednym z jej mistrzów jest sam Seth Riggs, który szkolił takie gwiazdy, jak Steve Wonder czy Natalie Cole. Śpiewu i tańca Flamenco uczy się bezpośrednio od madryckich i sevillskich artystów: Jose Romero, Montse Cortes, Angel Carmona, Rafael Rodriguez, Noelia Sabarea. Dzięki wielokrotnym podróżom do Ameryki Łacińskiej miała okazję pracować z najwybitniejszymi artystami boler latynoamerykańskich, m.in.: Estellitą del Llano czy Victorem Hugo.

 

W 2010 roku wybrała się w podróż po Wenezueli z kamerą “Dzień Dobry TVN”, realizując cykl reportaży o kulturze i muzyce tego kraju. Współpracowała z wieloma produkcjami radiowymi, telewizyjnymi i teatralnymi, m.in.: “Taniec z gwiazdami” TVN, „Przebojowa Noc” TVP 2, “Orfeusz w Piekle” Teatr Roma, Carmen Concierto, „Flamenco Namiętnie” w reż. K.Jandy w Teatrze Polonia, Elle Style Awards. Szerokiej publiczności jej głos znany jest ze słynnego “Tango de Amor”, piosenki promującej przebój filmowy pt. “Nigdy w życiu”. W 2007 roku wydała swoją pierwszą płytę pt. „Chillli”, która ukazała się nakładem wytwórni Warner Music na rynku polskim, hiszpańskim i niemieckim. Artystka wraz z zespołem miała okazję przez wiele lat koncertować w przeróżnych, europejskich salach koncertowych i na festiwalach jazzowych. Sławę artystce przyniosła niezwykła hiszpańskojęzyczna interpretacja „Tej ostatniej niedzieli” - „El ultimo Domingo”. W 2010 roku wokalistka nagrała swój drugi krążek zatytułowany „IMAN” - na płycie sięgnęła po piękne kompozycje latynoskie w nowych, lekko elektronicznych odsłonach. Niezaprzeczalnym sukcesem była piosenka „Uciekaj moje serce” w hiszpańskojęzycznej wersji „Vete mi corazón” nagrana w duecie ze Stanisławem Soyką. To ten utwór przyniósł w Polsce artystce uznanie prasy i mediów. Trzeci album wokalistki ukazał się w 2015 r. - to „Warszawski Lutosławski” - piosenki Witolda Lutosławskiego, który pisał w latach 50tych pod pseudonimem “Derwid”. Artystka po raz pierwszy wyda też płytę z polskimi tangami, walcami i fokstrotami w otoczeniu muzyków orkiestry AUKSO. Strona artystki: http://www.magdanavarrete.pl/.

 

„Winnica Laguna” https://www.facebook.com/Winnica-Laguna-304776942910264/.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij