Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

WARSZTATY WOKALNE z Magdą Navarrete - zapisy do 17 września!

2016-08-30

Już w niedzielę 18 września od 10:30 do 13:30, 3 h wiedzy i ćwiczeń wokalnych w cenie 50zł od osoby. Zapisy do 17 września - zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: dkchwalowice.biuro@gmail.com w tytule "Warsztaty IVA", najpóźniej osobiście podczas koncertu Trio Flamenco. Dla uczestników warszatów wejście na koncert GRATIS! 

Warsztaty z techniki wokalnej, emisji głosu prowadzone w technice IVA, to wyjątkowa okazja do poprawy warsztatu wokalnego.

 

MAGDA NAVARRETE - wokalistka, tancerka, producentka, współtwórczyni European Vocal Camp, założycielka Warsaw Vocal Studio www.warsawvocalstudio.pl i trenerka głosu metodą IVA na poziomie 3,5. Prowadzi także wiele warsztatów muzycznych i wokalnych w Polsce i na świecie. Wraz z Andresem Martorell ’em stworzyła cykl weekendowych warsztatów wokalnych, z którymi podróżuje po całym świecie. Aktualnie wyjeżdża uczyć do Lizbony, Porto, Malmo, Sofi, Sao Paolo, Montevideo i Londynu. W studiu, które stworzyła w Warszawie prowadzi zajęcia indywidualne i warsztaty z największą artystyczną i techniczną starannością. Jej lekcje to ogromna dawka wiedzy o emisji głosu, najnowszych badaniach dotyczących głosu, ale przede wszystkim praktyka. Sama “wyprowadziła” swój głos z poważnych problemów, uczona starymi metodami, po wielogodzinnych ćwiczeniach przepony, które nic ale to nic nie dawały, postanowiła wyjechać do Stanów, gdzie spotkała się z metodą, której teraz uczy (wcześniej SLS teraz IVA).


Uczy wokalistów na różnym poziomie zaawansowania, od zupełnie początkujących po zawodowców. Jej uczniami są ludzie teatru, sceny, profesjonaliści, ale także osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki albo śpiewać chcą jako hobby. Mimo iż jej styl jest ściśle określony, Magda jest w stanie pomóc wokalistom, którzy śpiewają też inne style muzyczne od jazzu po rock’n’rolla. Na tym polega właśnie dobra technika wokalna.Technika głosu jest podstawą tego, żeby swobodnie się wyrażać. “Żeby móc z łatwością przekazywać światu nasze artystyczne pomysły musimy wiedzieć jak pracuje nasz instrument i znać jego słabe i mocne strony, tylko wtedy poczujemy prawdziwą wokalną wolność” - mówi Magda.


TECHNIKA IVA - stworzona przez INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT, bazuje na podobnych do Speech Level Singing zasadach, ale dodatkowo uzupełnia je o nowinki z zakresu wiedzy foniatrycznej - opartej na wielu szkoleniach, badaniach i zdobywaniu praktyki przez wybitnych nauczycieli. Technika IVA łączy specjalistów z całego świata i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w nauce i w pracy nad głosem. Celem techniki IVA jest śpiewanie w swobodny i naturalny sposób z umiejętnością przejścia od samego dołu do szczytu skali wokalnej. Bez żadnych niepożądanych efektów, jak załamania głosu czy innych, nagłych zmian w jakości dźwięku. Trenowanie tej techniki daje dostęp do warstwy dynamicznej, elastyczności oraz czystości brzmienia głosu. Jednocześnie, pomaga poszerzyć skalę, wytrzymałość i kondycję wokalną. Umożliwia kontrolę nad strumieniem powietrza, rezonansem, jakością i siłą głosu we wszystkich stylistykach muzycznych bez ryzyka jego uszkodzenia lub nadwyrężenia. IVA to również praca z mięśniami AT, które zawiadują strunami głosowymi.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij