Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

FAMILIJNA NIEDZIELA - spektakl "A Niech to Gęś Kopnie"

2016-09-23

Zapraszamy 25 września o godz. 11.00 na spektakl dla dzieci w wieku od 5 lat w wykonaniu Teatru Fik-Mik z Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Bilety: dziecko + opiekun - 20 zł, dziecko - 15 zł, dorosły - 10 zł. UWAGA: bilety grupowe (od 10 osób) - w cenie jedynie 5 zł od osoby.

 

 

Kasa DK Chwałowice: tel. 32 4216222 w. 39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

 

Gęś - to wyjątkowo dziwny ptak i w kulturze polskiej uruchamia bardzo różne skojarzenia. Samo słowo „gęś” gości przecież w wielu polskich powiedzeniach. Z jednej strony bywa synonimem głupoty („głupia gęś”, „gąska” - ironiczne nazwy niedoświadczonych dziewcząt), z drugiej - wyniosłości, kogoś, kto się panoszy i nie baczy na nic i na nikogo (bezceremonialne stwierdzenie: „rządzi się jak szara gęś”;). Z drugiej strony, nie obcy jest nam typowy widok gęsi przechadzającej się beztrosko po wiejskim podwórku, z długą szyją i śmiesznymi, kłapiastymi łapkami. Gęś jak to Gęś, ale czy tak naprawdę Ją znamy? Czy zastanawialiście się kiedyś, co w takiej Gęsi siedzi, co czuje, czy jest szczęśliwa, o czym myśli i o czym marzy?

 

Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków, na skrzącą się dowcipem, mądrą opowieść o przyjaźni, szczęściu i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Będziecie świadkami bardzo zabawnych, ale i zapierających dech w piersiach wydarzeń, ponieważ tytułowa Gęś ratując z opresji mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą Lisowi jako… danie główne. Niestety, drapieżnik okazuje się być tą ofertą niezainteresowany. Chcąc pozbyć się natrętnej i nieapetycznej przekąski, postanawia zaproponować ją swojemu kumplowi - Wilkowi. Przy bliższym poznaniu jednak chuda i gadatliwa Gęś znacznie zyskuje w oczach Lisa, zdobywając jego sympatię. Jak skończy się ta historia? I czy dojdzie wreszcie do konsumpcji? Przekonacie się o tym, uczestnicząc w spektaklu przygotowanym przez Teatr Fik-Mik z Domu Kultury w Rybniku - Boruszowicach.

 

A niech to Gęś kopnie, to spektakl nie tylko dla dzieci, to spektakl, który niesie wzruszenia, emocje i dotyka ludzkiej wrażliwości, tej dorosłej również. Spektakl o poszukiwaniu sensu w życiu, o wielkiej sile przyjaźni oraz szczęściu, które może nas spotkać nawet wtedy, kiedy najmniej się go spodziewamy.

 

W chwałowickim spektaklu "A Niech to Gęś Kopnie" w reżyserii Izabeli Karwot, według scenariusza Barbary Wójcik-Wiktorowicz w oprawie muzycznej Jarosława Hanika, wystąpią: Emilia Erdmann, Nikola Sołowska, Agata Przeliorz, Dorota Przeliorz, Patrycja Vogel, Natalia Vogel, Julia Rusin, Alicja Waleczek, Emilka Kupka, Lilianna Matuszek, Ewa Kamińska, Kuba Barabaz, Jan Leszczyniak, Szymnon Kiełbasa, Seweryn Haratyk i Rafał Przeliorz.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij