Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

„ZRELAKSUJ SIĘ” - Chwałowicki Dzień bez Samochodu

2016-09-21

W ramach Światowego i Europejskiego Dnia bez Samochodu w czwartek 22 września w godz. 15.00 - 17.30 spotykamy się w Parku Górnika. Proponujemy zabawę dla małych i dużych, dla dzieci i rodziców oraz dziadków, refleksję, rekreację, naukę, edukację i budowanie ekologicznej świadomości. WSTĘP WOLNY

 

Włączając się w międzynarodową kampanię proekologiczną, stwarzamy szansę poznania miasta, naszej dzielnicy Chwałowice, bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego. Zachęcamy jak największą liczbę osób do udania się tego dnia do naszego zielonego i relaksującego parku pełnego drzew i krzewów - Parku Górnika.

W programie:

15.00 - 16.00 eko pieczątki z kartofla, sadzenie ziół.

16.00 - 17.30 gimnastyka medytacyjna Tai Chi (Antoni Żoczek), artystyczne malowanie

                     kamieni w ornamentalne wzory.

15.00 - 17.30 czytanie bajek, maraton pisania listów.

 

Wstęp wolny. Dla wszystkich uczestników akcji - bezpłatne wejściówki na spotkanie z podróżnicze „Sri Lanka - wyspa, której nie da się zapomnieć” o godz. 18.00.

 

Antoni Żoczek - instruktor rekreacji ruchowej w zakresie ćwiczeń psychofizycznych (Tai Chi Chuan i Chi Kung), założyciel Szkoły Tai Chi w Rybniku www.szkola-tai-chi.pl.

Tai Chi Chan - jest systemem ćwiczeń, którego celem jest aktywacja energii wewnętrznej. Uzyskuje się ją poprzez ćwiczenie formy oraz specjalne ćwiczenia Chi Kung. Formę tworzy szereg powiązanych ze sobą ruchów, które wykonuje się w sposób płynny, powolny i pozbawiony napięć. Ćwiczenia formy pozwalają na osiągnięcie jedności całego ciała i umysłu oraz aktywacja energii wewnętrznej. Tai Chi Chuan nazywamy również „medytacją w ruchu”, gdyż ćwicząc formę poruszamy się jednocześnie wchodząc w stan głębokiego odprężenia, spokoju i koncentracji. Ruchy wykonywane są bez napięcia mięśni zewnętrznych oraz przy otwartych stawach. Dzięki temu energia nie jest blokowana i może swobodnie płynąć w naszym ciele.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij