Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

PODRÓŻE W NIEZNANE - Nurkowanie na Filipinach.

2016-10-17

W czwartek 27 października 2016 r. o godz. 18.00. Filipiny z pod i nad wody - „Visaya Dive Tour". Marek Mencel opowie o fascynacji podwodnym światem, o podróżowaniu i eksploracji. Bilet wstępu to jedyne 10 zł. Dzieci, młodzież szkolna i studenci - WSTĘP WOLNY! UWAGA: dla uczestników prezentacji będziemy mieli do rozdania kilka zaproszeń na bezpłatne intro nurkowe w basenie (lekcja nurkowania).

Spotkanie i prezentacja multimedialna z nurkowania w podwodnym raju - wśród przepięknych raf, egzotycznych gatunków ryb, żółwi i węży morskich. Opowieść o tym co do nie dawna było dla nas tak odległe a teraz jest na wyciągnięcie ręki.

 

Marek Mencel - instruktor nurkowania i trener NAUI i ASTD, nurek jaskiniowy, skoczek spadochronowy, instruktor walki wręcz, były komandos, podróżnik. Z nurkowaniem związany od ponad 20 lat, ma na kocie kilka tysięcy nurkowań w różnych zakątkach świata, założyciel rydułtowskiej szkoły nurkowania www.szkola-nurkowania.com

 

Marek Mencel wraz z przyjaciółmi postanowili zobaczyć raj na ziemi. Odwiedzili w tym celu między innymi filipińskie wyspy: Panglao i Cabilao. W 40 stopniowym upale przez trzy tygodnie ekipa nurkowała, podziwiała egzotyczną przyrodę, zwiedzała i zapoznawała się z miejscową kulturą. W tym czasie jak przyznają, mogli poczuć się nawet jak bohaterowie "Czasu Apokalipsy", ponieważ również płynęli tą niezwykłą rzeką Loboc, na której w otoczeniu dzikiej przyrody kręcono zdjęcia do słynnego filmu Francisa Forda Coppoli. Na lądzie mieli okazję podziwiać tarsjusze (wyraki), czyli kilkunastocentymetrowe drapieżne ssaki, trochę przypominające małe małpki. Widzieli też m. in. unikatowe, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Czekoladowe Wzgórza (pasmo wzgórz, którego roślinność od lutego do maja zmienia kolor na czekoladowy). Co ciekawe, na filipińskich wyspach mieszka wiele osób, które nigdy nie postawiły stopy na innej ziemi. Mimo to wszyscy okazali się bardzo życzliwi i gościnni, dlatego też nurkowie z wieloma osobami się zaprzyjaźnili. Z wdzięczności za tak miłe przyjęcie, w jednej z wiosek odwiedzili szkołę, gdzie podarowali uczniom przybory szkolne przywiezione z Polski. Życie tam toczy się swoim tempem, ludzie są szczęśliwi. Polscy nurkowie widzieli przepiękną i tętniącą życiem rafę, ławice ryb, chowające się błazenki, potężne gorgonie, węże morskie oraz tu i ówdzie przepływające żółwie. To był ich podwodny raj. 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij