Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
grafika, grajkółko dla dzieci 1-4 lata, dzieci przyjechał teatr, teatr atofri, 26 marca 2023 godz. 11:00 bilet: 20 zł logo dk
grafika, pastelowe pisanki, na żółtym tle figury szachowe, logo domu kultury, wielkanocny turniej szachowy "o kopę jaj" 1.04.2023 godz. 10:00
41. Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego 20 maja 2023 godz. 17:00 koncert finalistów i zespołu małe tgd, na fioletowo niebieskim tle w fale zdjęcie grupowe dzieci i logo
baner z kształtami geometrycznymi w kolorach żółty, niebieski, róż, granat. Logo Narodwego Centrum Kultury i "Zaproś nas do siebie!"

Festiwal Kultury Słowiańsko-Afrykańskiej SAQALIBA

2016-10-29

W sobotę 29 października 2016 r. w godz. 15.00 – 20.00. WSTĘP WOLNY! Celem festiwalu jest przybliżenie kultur słowiańskiej i afrykańskiej w oparciu o wspólne doświadczenia, korzenie kulturowe, tradycje, zwyczaje i obyczaje. Wybierzemy się w podróż w poszukiwaniu tego co nas łączy i zrozumienie tego co dzieli. 

Zapraszamy do udziału i świetnej zabawy podczas festiwalu, który organizujemy wspólnie z Galerią Agnes i Stowarzyszeniem Africae Deserta. 

 

W programie:
1. Kryształy i kamienie półszlachetne jako powrót do natury i korzeni ludzkości.
2. Gimnastyka słowiańska - ruch ziemi słońca i wody.
3. Galeria dźwięku - gongi , misy i inne instrumenty całego świata w terapii naturalnej i do użytku codziennego.. 
4. Maroko i Beskid - połączenie zmysłów smaku i kultury.
5. Drewno w zabawkach dla dzieci i w ich rozwoju.
6. Rękodzieło - powrót do tradycji różnych kultur.
7. Chusty - sposób na pracę i rozwój business mamy i nie tylko.


Podczas festiwalu na równoległych stanowiskach będzie odbywała się prezentacja kryształów z możliwością zakupu, ich zastosowanie w litoterapi i terapiach naturalnych, a także nowoczesnych urządzeniach medycznych i biżuterii.

Zostanie przedstawiona tradycja gimnastyki słowiańskiej dla kobiet .Jej zalety dla zdrowia i urody.

Stowarzyszenia polsko-marokańskie Africae-Deserte opowie o innowatorskim projekcie "Górale na Saharze, Nomadzi w Beskidach" czyli o życiu kulturrze, smakach Maroka i Beskidów.
Etnochata Topolej przedstawi swoją ofertę szalonych wypraw do Maroka.

Producenci zabawek drewnianych, firmy Pilch i Pappilon zaprezentują swoje produkty i ich wykorzystanie w edukacji i rozwoju dzieci. Będzie możliwość zakupu ekologicznych zabawek.
Zostanie także zaprezentowane drzewo-paulownia zgodnie z projektem "Zróbmy coś dobrego dla Siebie i naszej planety Ziemi". 

Galeria Agnes , której motto brzmi:
Tworzymy z pasją i miłością, przedstawi ofertę rękodzieła wykonaną w różnych technikach z możliwością zakupu pamiątek.

"MaMotka " zaprezentuje i opowie o tym jak nosić nasze pociechy w chustach i nosidłach miękkich oraz zapewni możliwość zakupu chust i zapisania się na warsztaty chustonoszenia.

Na zakończenie festiwalu dla chętnych odbędzie się koncert gongów i mis tybetańskich. Udział w koncercie za symboliczne 5zł /os.

 

Przez cały czas trwania Festiwalu serwowane będą słowiańskie i afrykańskie poczęstunki.

 

Szczegółowe informacje: Agnieszka Malina – tel. 605475620, agamalina1@o2.pl

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij