Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"

Alternatywnie: Koncert OLY. - w sobotę 26 listopada

2016-10-24

O godz. 18.00 - Koncert jednej z GWIAZD Nextpopu. OLY. to młoda singer-songwriterka. o niezwykle charakterystycznym głosie i wyjątkowym instrumentarium - ukulele, kalimba, gitara elektryczna i elektronika. Bilety za jedyne 15 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów: kasa DK Chwałowice - tel. 32 4216222 w. 39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

 

 

 

ALTERNATYWNIE - to cykl koncertów prezentujących młodych artystów polskiej i nie tylko, sceny muzycznej, zarówno tych już uznanych i rozpoznawalnych, ale również tych określanych mianem „świeżych i obiecujących”, którzy dopiero zaczynają. 

 

Ola Komsta pochodzi z Nałęczowa, studiuje w Warszawie. Jest muzycznym samoukiem. Zadebiutowała gościnnym występem w piosence Fismolla "The Healing". Ciepło przyjmowana przez publiczność, występowała już m.in. na Nextpop Festival, Halfway Festival, Spring Break, Open’er 2015, Liveurope Showcase oraz Targach Muzycznych Co Jest Grane. Otwierała występy How To Dress Well i Lou Doillon. Zagrała wspólną trasę z islandzką gwiazdą - zespołem Low Roar, który następnie wystąpił gościnnie na jej debiutanckiej płycie pt. „Home” (Nextpop, 2015). Oprócz Low Roar wystąpili na niej również inni sławni artyści Nextpopu: Fismoll, Kari, Baasch, Milky Wishlake, a także muzycy koncertujący z innymi gwiazdami, jak Fismoll (Kacper Budziszewski), Brodka (Maciek Gołyźniak) czy Mela Koteluk (Krzysztof Łochowicz).

 

Na „Home” znalazło się 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmiały różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę. Oly. rozpoczęła już pracę nad swoją drugą płytą. Część nowego materiału usłyszeć będzie można podczas koncertu w Rybniku, m.in. zarejestrowany niedawno w wersji akustycznej dla Vintage Sessions „Lands, Cities and the Golden Days” https://www.youtube.com/watch?v=fJt-JcQO_0M.

 

Strona FB: http://www.facebook.com/olyofficial

Klipy: AFTERLIFE - https://www.youtube.com/watch?v=urrxBsSJ4q4,

THE LONELIEST WHALE ON EARTH - https://www.youtube.com/watch?v=s8HlEldyolk,

RESPONSE SOFAR SOUNDS WARSAW - https://www.youtube.com/watch?v=UGhM1C7lK38.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij